ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
به مناسبت ۸ شهریور؛ روز مبارزه با تروریسم
پدر شهید احمدی روشن: هیچ پیگیری حقوقی برای مجازات قاتلین پسرم نشده است
گلایه دوم پدر احمدی روشن خظاب به قوه قضاییه بود. ایشان با توجه به نامشخص بودن وضعیت قاتلین مصطفی اشاره کرد: «الآن حدود دو سال است که عوامل ترور را دستگیر کردند و اتفاقی نیفتاده است.»

حاج رحیم احمدی روشن

کافه حقوق همزمان با روز مبارزه با تروریسم در ۸ شهریور ماه، گفتگوی کوتاهی با پدر شهید احمدی روشن انجام داد. در حالی که جنایت کارانه بودن شهادت یک دانشمند هسته ای برای همه مشخص است و دشمن در مورد شهادت احمدی روشن، به این اقدام خود اذعان دارند، اما هیچ محفل حقوقی در دنیا، این اقدامات را مورد بازخواست قرار نمیدهد. طبیعی است که با اتهام یک رویداد تروریستی ساختگی در مورد ایران، تمام رسانه ها و محافل حقوقی وابسته به لابی قدرت جهانی، به تحرک می افتند.

این موضوع از یک بعد ناشی از روابط پیچیده سیاسی در جهان است. اما انفعال حقوقی ایران و عدم دادخواهی دولت جمهوری اسلامی از اتفاقات متعدد در محافل حقوقی بین المللی، همیشه ایران را دچار اشکالاتی کرده است. مورد شهادت شهدای هسته ای جمهوری اسلامی در سال های اخیر، از جمله موضوعاتی است که در دولت گذشته و فعلی مورد غفلت قرار گرفته است.

اما پدر شهید احمدی روشن در این گفتگوی اختصاصی، دو گلایه از مسوولین نظام داشت: شکایت اول او از مسوولین وزارت امور خارجه بود که با افسوس فراوان گفت: «دوسال است که ما هیچ چیزی در این مورد نشنیدیم. در این مدت دو سال هیچ قدمی برداشته نشده است. در هیچ یک از دو دولت این کار انجام نشد.»

پدر مصطفی در پاسخ به این سوال که حتی حرف و حدیثی هم از سوی مسوولین منتقل شده یا خیر، بیان داشت: «ابتدای کار، آقای محسنی اژه ای نکاتی را گفت. اما باید خدمتشان برسیم و ببینیم که کاری در این مورد کردند یا خیر. ولی بعید میدانم»

گلایه دوم پدر احمدی روشن خظاب به قوه قضاییه بود. ایشان با توجه به نامشخص بودن وضعیت قاتلین مصطفی اشاره کرد: «الآن حدود دو سال است که عوامل ترور را دستگیر کردند و اتفاقی نیفتاده است.»

گفتنی است که شهید احمدی روشن، یکی از ۴ شهید هسته ای و یکی از ۱۷۰۰۰ شهید ترور پس از انقلاب اسلامی است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید