ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۴ ب.ظ
پیش نویس طرح مبارزه با «زمین خواری»
هر شخص حقیقی یا حقوقی با اخذ یا پرداخت وجه یا مال و یا تبرعا یا برای امور عام المنفعه یا هر انگیزه دیگر با اعمال نفوذ بر خلاف مقررات قانونی مبادرت به تبدیل اراضی کشاورزی، باغی، جنگلی، مراتع، منابع طبیعی و مانند آنها به اراضی مسکونی یا ویلا یا معد برای سکنی نماید، به حبس تعزیری درجه چهار و جزای نقدی معادل ارزش زمین و انفصال دایم از مناصب حکومتی محکوم می شود.

به گزارش تریبون مستضعفین در راستای سخنان روز گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر لزوم برخورد قضایی با پدیده زمین‌خواری و کوه‌خواری و بازنگری در قوانین در این راستا حجت‌الاسلام دکتر جلیل محبی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان پیش‌نویس طرح مبارزه با زمین‌خواری را تهیه و در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی گوگل پلاس منتشر کرد.

متن این طرح بدین شرح است:

ماده واحده: هر شخص حقیقی یا حقوقی با اخذ یا پرداخت وجه یا مال و یا تبرعا یا برای امور عام المنفعه یا هر انگیزه دیگر با اعمال نفوذ بر خلاف مقررات قانونی مبادرت به تبدیل اراضی کشاورزی، باغی، جنگلی، مراتع، منابع طبیعی و مانند آنها به اراضی مسکونی یا ویلا یا معد برای سکنی نماید، به حبس تعزیری درجه چهار و جزای نقدی معادل ارزش زمین و انفصال دایم از مناصب حکومتی محکوم می شود.

تبصره ۱: اعضای شوراهای شهر و روستا که با تصویب مقررات اراضی مندرج در صدر این ماده را قابل تبدیل به اراضی مسکونی، ویلا یا معد برای سکنی نمایند به مجازات فوق محکوم می شوند.

تبصره ۲: اعضای شوراهای شهر و روستا موظف اند تا شش ماه از تاریخ تصویب این قانون به اصلاح مقررات راجع به تبدیل اراضی فوق در حوزه خود مبادرت نمایند. در صورت عدم اصلاح به مجازات های مقرر در فوق محکوم می گردند.

تبصره ۳: مجازات های مقرر این قانون قابل تخفیف، تعلیق، تعویق، آزادی مشروط و مانند آنها نیستند و چنانچه مرتکب برای انجام آنها مرتکب رشا یا ارتشا شده باشد علاوه بر مجازات های فوق به آن مجازات ها نیز محکوم می شود.


  1. آرش واحدی   ۱۳۹۳/۱۲/۱۹  

    یعنی چی؟
    مگه قانون نویسی در کشور انقدر ساده و مضحکه؟ رهبر یه چیزی بگه و یه روزه یه قانون اونم تو فضای مجازی نوشته بشه؟؟؟؟

    قانونی که این همه تاثیر داره بخواد یه دفعه ای نوشته بشه…. واقعا خبر خنده داری بود….

آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید