ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۳ ب.ظ
وکیل مهدی هاشمی: کیفرخواست را قبول ندارم
وحید ابوالمعالی یکی از وکلای مهدی هاشمی بعد از خروج از دادگاه انقلاب درخصوص روند رسیدگی به پرونده اظهار داشت: در این راستا نمی‌توانم پیش بینی لازم را داشته باشم ولی دفاعیات را انجام داده و نمی‌توانم بگویم روند دادگاه چطور بوده است.

وحید ابوالمعالی یکی از وکلای مهدی هاشمی بعد از خروج از دادگاه انقلاب درخصوص روند رسیدگی به پرونده اظهار داشت: در این راستا نمی‌توانم پیش بینی لازم را داشته باشم ولی دفاعیات را انجام داده و نمی‌توانم بگویم روند دادگاه چطور بوده است.

وی درخصوص اخبار مربوط به مهدی هاشمی در فیس بوک و توتیر گفت: یوزر و پسوورد فیس بوک و تویتر دست بنده نیست و اخبار را تائید نمی‌کنم.

وکیل مهدی هاشمی بیان کرد: پرونده در حال رسیدگی است و بنده نمی‌توانم اظهار نظری درخصوص روند آن داشته باشم.

ابوالمعالی درخصوص موضوع کیهان لندن و فایل صوتی گفت:‌این موضوع را شنیده‌ام ولی ندیده‌ام اگر مدرکی باشد در دادگاه ارائه می‌شود؛ این‌ها حاشیه سازی است.

وی درخصوص انتشار برخی جزئیات دادگاه از سوی نشریه ۹ دی عنوان کرد: در این  خصوص قرار است همکاران شکایت را انجام دهند ولی بنده اطلاع دقیقی ندارم.

وکیل مهدی هاشمی با بیان اینکه جلسه بعدی دادگاه شنبه است، افزود: بنده هیچ یک از مفاد کیفرخواست را قبول ندارم و اینکه می‌گویند اقتصادی است یا سیاسی، باید بگویم کیفرخواست را قبول ندارم و اساس ندارد؛‌کسانی که علوم سیاسی هستند باید در این زمینه نظر بدهند، این کیفرخواست بی اعتبارترین کیفرخواست است.

ابوالمعالی در پاسخ به این پرسش که آیا نام متهم دیگری در این پرونده وجود دارد؟ گفت:‌بله. همه می‌دانیم نام متهم دیگری وجود دارد.

وی بیان کرد: امروز ادامه دفاعیات را انجام دادیم و درخصوص فیس بوک و تویتر تذکرات لازم را انجام دادیم.

وکیل مهدی هاشمی در پاسخ به پرسشی که چرا آقای هاشمی در میان خبرنگاران حاضر نمی‌شود؟ افزود: قرار نیست موضوع رسانه‌ای شود. اجازه بدهید دادگستری بدون فشار کار خود را انجام دهد و اگر قرار است به رسانه‌ها بگوید خود دادگستری بگوید. اگر قرار بود رسانه‌ای شود ما حرف زیادی داریم ولی بگذارید، دادگستری خودش به رسانه‌ها بگوید.

ابوالمعالی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا فتنه ۸۸ در کیفرخواست مطرح شده است؟ گفت:‌بنده نمی‌دانم و نمی‌توانم جزئیات را بگویم.

وی درخصوص علنی بودن و غیرعلنی بودن و درخواست مجدد برای علنی شدن دادگاه عنوان کرد: قبلا هم این موضوع را مطرح کردم که این مسئله بر عهده قاضی است و ما قبلا درخواست را داده‌ایم که روزنامه رسالت درخصوص علنی بودن موضوعی را مطرح کرده که باید بگویم این امر بر عهده قاضی است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید