ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ ب.ظ
فعالان BDS، وئولیای فرانسوی را مجبور به لغو قرارداد با اسراییل کردند
به گزارش کافه حقوق به نقل از جبهه جهانی مستضعفین، در پی فعالیت‌های مردمی گسترده و اثربخش جنبش تحریم اسرائیل (BDS)، شرکت فرانسوی “وئولیا” بیشتر فعالیت‌های تجاری خود را با رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی لغو کرد. تلاش‌ها و تحریم‌های گسترده فعالان جنبش BDS در کشورهای مختلف، این‌بار مدیران شرکت فرانسوی “وئولیا” را مجبور کرد […]
به گزارش کافه حقوق به نقل از جبهه جهانی مستضعفین، در پی فعالیت‌های مردمی گسترده و اثربخش جنبش تحریم اسرائیل (BDS)، شرکت فرانسوی “وئولیا” بیشتر فعالیت‌های تجاری خود را با رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی لغو کرد.
تلاش‌ها و تحریم‌های گسترده فعالان جنبش BDS در کشورهای مختلف، این‌بار مدیران شرکت فرانسوی “وئولیا” را مجبور کرد تا بیشتر قراردادهای تجاری خود را با رژیم صهیونیستی لغو کنند.
یکی از مسئولان کمیته ملی تحریم اسرائیل در این رابطه گفت: “فعالیت‌های مردمی این جنبش در سراسر دنیا، انعقاد قرارداد با بسیاری از کشورها را در اروپا، آمریکا و خاورمیانه برای شرکت «وئولیا» دشوار کرده بود و این شرکت چاره‌ای جز لغو قراردادهای خود با پروژه‌های غیرقانونی در اسرائیل نداشت.”گفتنی است شوراهای بیش از ۲۵ شهر جهان از جمله لندن، استکهلم و بوستون در پی فشارهای مردم، انجمن‌ها، کلیساها و اتحادیه‌های کارگری، انعقاد قرارداد جدید با شرکت وئولیا را ممنوع کردند.

این فشارها چنان تأثیرگذار بود که چندی پیش یکی از مدیران این شرکت اعتراف کرد: “کمپین‌های جهانی باعث شد بسیاری از قراردادهای مهم تجاری را از دست بدهیم.”

فعالان کمپین “وئولیا را تحریم کنید” که از سال ۲۰۰۸ مشغول فعالیت هستند تأکید کردند تا زمانی‌که این شرکت تمامی قراردادهای خود را با اسرائیل لغو نکند به فعالیت ادامه خواهند داد.

“وئولیا” یک شرکت فراملی فرانسوی است که در چهار حوزه‌ی تأمین و مدیریت آب، مدیریت پسماند، انرژی و خدمات حمل‌ونقل در بیش از ۷۷ کشور جهان فعالیت می‌کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید