ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ | ۰۷:۵۱ ق.ظ
معرفی کتاب: حقوق بین الملل و آینده آزادی
این کتاب به تعریف و بیان نیازهای جدیدی می‌پردازد که برای اِعمال مفهوم آزادی و مفاد صحیح بین المللی در سه حوزه اساسی نظام بین المللی الزامی می‌نماید. این سه حوزه طبق تفکیک صورت گرفته در کتاب عبارتند از: ۱- توازن میان امنیت و آزادی ۲- توازن میان مساوات و فرصت های اقتصادی و ۳- توازن میان جامعه و آزادی دین

کافه حقوق- کتاب حقوق بین الملل و آینده آزادی، نوشته جان اچ. بارتون و با ویرایش هلن ام. استیسی و هنری تی. گریلی، جستار جدیدی است که توسط جان بارتون در سال ۲۰۱۴ برای بررسی راه‌های حمایت از آزادی در نظام جدید بین المللی، تألیف شده است. این کتاب به طور خاص به مشکلات اساسی ناظر به نبود و یا حضور کمرنگ دموکراسی در نظام‌های حقوقی بین المللی میپردازد و عملاً نحوه تأثیر گذاری حقوق بین الملل بر حکومت را نشان می‌دهد. این کتاب حاصل تخصص‌های مختلف نویسنده است که شامل تجارت بین الملل، فناوری، حقوق مالی، حقوق جاسوسی، حقوق کیفری بین الملل و حقوق بشر می‌باشند.

این کتاب به تعریف و بیان نیازهای جدیدی می‌پردازد که برای اِعمال مفهوم آزادی و مفاد صحیح بین المللی در سه حوزه اساسی نظام بین المللی الزامی می‌نماید. این سه حوزه طبق تفکیک صورت گرفته در کتاب عبارتند از: ۱- توازن میان امنیت و آزادی ۲-  توازن میان مساوات و فرصت های اقتصادی  و ۳- توازن میان جامعه و آزادی دین

بارتون به دنبال راه حل‌های نهادی برای حمایت از این حقوق می‌گردد و این مهم را با طراحی الگویی جهانی از توازن سنتی قوا، یعنی قوای اجرایی، مقننه و قضایی جهانی، پیگیری می‌کند.

جان اچ بارتون

جان اچ بارتون

جان اچ. بارتون استاد حقوق دانشکده حقوق دانشگاه استنفورد بود که کتابهای متعددی از او به جای مانده است. بعضی از مهمترین این کتاب‌ها عبارتند از:

کتاب تکامل رژیم تجاری: سیاست، حقوق و اقتصاد GATT  و WTO، چاپ ۲۰۰۶ و کتاب سیاستهای صلح: ارزیابی کنترل نظامی، چاپ ۱۹۸۱

این نویسنده بعد از آخرین اثر خود یعنی حقوق بین الملل و آینده آزادی، در حادثه‌ای رانندگی جان خود را از دست می‌دهد و ادامه کار او توسط هلن اچ. استیسی، استاد دانشگاه استنفورد صورت می‌گیرد.

در پایان باید گفت که این کتاب به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای ارائه شده در منطق غربی، برای ایجاد توازن قوا در جهان است و قطعاً می‌تواند منبع مناسبی برای بررسی و تحلیل آینده سیاسی مدنظر حقوقدانان غربی باشد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید