ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۷:۵۳ ب.ظ
دادستان عمومی و انقلاب پردیس خبر داد
پلمپ ۲ لابراتوار تولید شیشه و دستگیری ۴ متهم اصلی / بازداشت ۳ متهم پرونده زمین خواری در بومهن
فتاحی از کشف ۲ لابراتوار تولید شیشه در پردیس خبر داد و گفت: چهار متهم اصلی این پرونده با قرار بازداشت روانه زندان شدند.

به گزارش کافه حقوقبه نقل از خبرگزاری میزان «حیدر فتاحی» از کشف ۲ لابراتوار تولید شیشه در پردیس خبر داد و گفت: ۲ کیلوگرم شیشه خشک و ۴۳ لیتر شیشه آبکاری شده در این ۲ لابراتور کشف شده است.

وی ادامه داد: طی دو روز گذشته با گزارش‌ها و تلاش‌های نیروی انتظامی توانستیم این ۲ لابراتوار ساخت و توزیع شیشه را کشف و پلمپ کنیم.

وی در خصوص مقدار کشفیات انجام‌ شده از این ۲ لابراتوار گفت: برحسب گزارش رسیده، چهار گالن مواد آبکاری که مشکوک به وجود شیشه بوده و حجم آن ۴۳ لیتر است در این دو لابراتوار کشف شد که این مواد به‌ عنوان مواد اولیه برای ساخت شیشه به کار می‌رود.

دادستان شهرستان پردیس افزود: شیشه خالص و خشکی که طی این عملیات کشف‌ شده حدود ۲ کیلوگرم بوده است که همراه مقادیری متانول، اسید هیدروکلین و ید که در تولید شیشه استفاده می‌شود، از این دو لابراتوار کشف شد.

فتاحی ادامه داد: این لابراتوارها در دو نقطه مختلف شهرستان و یکی در یک منزل مسکونی و دیگری در یک سوله در پردیس شناسایی شدند که به صورت هم‌زمان اقدام به تولید مواد روان‌گردان شیشه می‌کردند و پس از رصدهای مختلف و با صدور دستور قضایی ورود به مخفیگاه، چهار متهم اصلی آن نیز عصر دیروز دستگیر شدند و با قرار بازداشت روانه زندان شدند.

دادستان شهرستان پردیس با بیان اینکه متاسفانه متهمان اصلی این پرونده بین ۲۵ تا ۲۶ سال دارند، افزود: کارهای قضایی و تحقیقاتی این پرونده انجام ‌شده و در حال سیر مراحل قانونی است؛ متهمان نیز با قرار بازداشت موقت در زندان به‌ سر می‌برند.

وی همچنین از بازداشت  ۳ متهم اصلی یک پرونده زمین خواری در بومهن خبر داد و اظهار کرد:  متهمان پس از شناسایی این اراضی دولتی در طول دو سال گذشته، اقدام به تصرف آن‌ها کرده و با تغییر کاربری تصرفات خود را انجام داده‌اند.

وی با اشاره به متراژ اراضی تصرف شده گفت: متراژ این اراضی ۳۹ هزار متر مربع است و در موقعیت خوبی بومهن قرار دارد.

فتاحی ادامه داد: این افراد بعد از تصرف، نسبت به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز و همچنین قطعه بندی این اراضی اقدام کرده‌اند.

دادستان پردیس تصریح کرد: این افراد ادعا کرده‌اند که اراضی تصرف شده را خریداری کرده ولی بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که اراضی در اختیار اداره منابع طبیعی بوده  که به یکی از ارگان های دولتی واگذار کرده است.


برچسب‌ها: ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید