ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۹:۱۳ ب.ظ
استاد دانشگاه مفید قم
بیوگرافی دکتر ناصر قربان نیا
دکتر ناصر قربان نیا، متولد شهر رودسر استان گیلان، در تاریخ اول فروردین ۱۳۴۳ میباشد. در سال ۶۸ در دوره کارشناسی رشته فلسفه در دانشگاه تهران و دو سال بعد وارد رشته حقوق در دانشگاه مفید قم میشود. در دوره کارشناسی ارشد و دکتری موفق به تحصیل در رشته حقوق بین الملل دانشگاه مفید میشود

کافه حقوق – متاسفانه با خبر شدیم که استاد حقوق دانشگاه قم در فاجعه منا به شهادت رسیدند.  جهت آشنایی با این استاد متن زیر به عنوان بیوگرافی استاد برای آشنایی بیشتر و نمایش آثار علمی ایشان آورده شده است:

دکتر ناصر قربان نیا، متولد شهر رودسر استان گیلان، در تاریخ اول فروردین ۱۳۴۳ میباشد.  در سال ۶۸ در دوره کارشناسی رشته فلسفه در دانشگاه تهران و دو سال بعد وارد رشته حقوق در دانشگاه مفید قم میشود. در دوره کارشناسی ارشد و دکتری موفق به تحصیل در رشته حقوق بین الملل دانشگاه مفید میشود و همزمان در همان دانشگاه، در سمت های آموزشی و مدیریتی قرار میگیرد. لازم به ذکر است که در دوره کارشناسی ارشد با رتبه دوم کشوی وارد دانشگاه شده و با نمره ۲۰ پایان نامه خود را دفاع میکند.
دکتر قربان نیا، در دروس حوزوی نیز مشغول به تحصیل بود. او از سال ۶۲ و پس از اخذ مدرک دیپلم تجربی، وارد حوزه علمیه میشود. کسب رتبه اول در پایه ششم حوزه علمیه قم با معدل عالى، رتبه دوم در پایه هفتم، رتبه اول در پایه هشتم و نهم در امتحان همزمان جزو سابقه استاد در حوزه علمیه میباشد.

قربان نیا

بنابراین او را باید در عین یک استاد حقوق موفق، یک مجتهد و فقیه زبده دانست که در راستای تولید علم حقوق اسلامی تلاش کرده است. او سابقه تدریس در دانشگاه تهران را غیر از دانشگاه قم داشته است. دیگر افتخارات او به شرح زیر است:

۱- انتخاب کتاب اخلاق و حقوق بین الملل به عنوان رتبه اول در جشنواره کتاب سال ۷۹
۲- تالیف بیش از پنجاه مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر علمی به زبان های فارسی عربی و انگلیسى
۳- کسب عنوان پژوهشگر برتر کشورى، استانی و دانشگاهی در سال های متوالی ۸۱، ۸۲ ، ۸۳
۴- عضو هیئت علمی گروه حقوق و معاون پژوهشی دانشگاه مفید قم
۵- شرکت در بیش از صد رساله کارشناسی ارشد به عنوان استاد راهنما، مشاور و یا داور
۶- انتخاب کتاب «عدالت حقوقی» به عنوان رتبه دوم در جشنواره کتاب سال ۸۲


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید