ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۰ ق.ظ
دادستان کل کشور در جمع عزاداران زنجانی:
عربستان دنبال لاپوشانی حادثه منا است
دادستان کل کشور با اشاره به حادثه منا گفت: عربستان به دنبال لاپوشانی حادثه منا است.

کافه حقوق– دادستان کل کشور با اشاره به حادثه منا گفت: عربستان به دنبال لاپوشانی حادثه منا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع عزاداران زنجانی در حسینیه اعظم زنجان در شب تاسوعای حسینی با اشاره به مقاومت مردم یمن در مقابل حملات عربستان افزود: به برکت ایمان و عاشورا یمنی‌ها با وجود نداشتن تجهیزات نظامی لازم در مقابل ظلم دشمن ایستاده‌اند. دادستان کل کشور با اشاره به جان باختن بیش از ۷ هزار نفر در حادثه منا بیان کرد: این افراد مرگ شهادت‌گونه داشتند، اما با این وجود دولت سعودی لاپوشانی کرده اسرار این حادثه را به مردم دنیا نمی‌گویند.

حمایت قاطع دستگاه قضایی از آمران به معروف

دادستان کل کشور همچنین در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران، حمایت قاطع قوه قضاییه با تمام وجود از آمرین به معروف و ناهی از منکر را مطرح کرد.

به گزارش فارس، رئیسی ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) و یارانش، اظهار کرد: برای همه تحلیلگران و جامعه‌شناسان که در ابعاد مختلف این حرکت عظیم الهی امام حسین (ع)، را بررسی می‌کنند عنوان کردند که این موضوع یک حرکت از قبل برنامه‌ریزی شده، بوده است.
وی در ادامه مراسم اربعین حسینی را نیز نماد بقای عاشورا اعلام کرد و افزود: هدف دشمن حذف عاشورا است اما این روز، روز تولد عاشوراییان بوده و بر خلاف هدف دشمن، عاشورا روز آغاز شد. رئیسی با اشاره به اینکه عاشورا رمز تحول در حیات انسان است، گفت: تمام انقلاب‌ها الهام گرفته از قیام امام حسین (ع) و روز عاشورا بوده است زیرا امام حسین (ع) خون را داد تا مردم را از جهل و نادانی برهاند.

دادستان کل کشور با بیان اهداف قیام عاشورا، یادآور شد: جامعه کنونی که به تعبیر امام بیدار شده با خون اباعبدالله‌الحسین(ع) است، باید بر اصول و قواعد عاشورا محکم‌تر بایستد. وی ضمن اشاره به اینکه بیداری اسلامی هرگز از بین نخواهد رفت، گ امر به معروف و نهی از منکر را احساس مسئولیت‌پذیری برای همه مردم دانست و افزود: امروز امر به معروف و نهی از منکر به عنوان ارکان فکری، اندیشه‌ای و عملی عاشورا است.

رئیسی تاکید کرد: احیای پیام‌های عاشورا امروز برای جامعه ما بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد و جوامع بشری باید بصیرت پیدا کنند و در مقابل ظلم بایستند. دادستان کل کشور به برخورد اخیر آل‌خلیفه در بحرین با عزاداران حسینی اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آل‌خلیفه در بحرین برگزاری مراسم عزاداری برای امام حسین (ع) را ممنوع اعلام کرده چون عاشورا را مخالف سلطه خود می‌داند.

وی افزود: آنچه برای ما با گذشت ۳۶ سال از انقلاب اسلامی وجود دارد آن است که به پیام عاشورا در تمام ابعاد مختلف عمل کنیم. رئیسی تاکید کرد: امروز از یک سو باید معروف‌ها مورد توجه همگان قرار گیرد و خوبی‌ها و پاکی‌ها افزایش یابد و از سوی دیگر قاچاق کالا، فرار از مالیات، فحشا، فساد اداری و اجتماعی که منکر است، باید در جامعه مورد نهی و نفرت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک معروف است، گفت: توجه به فرهنگ دینی و ارزش‌های دینی یک معروف است که باید به آن توجه شود. دادستان کل کشور با اشاره به منشور رهبری برای اجرای برجام، گفت: در برجام فرمان و منشور رهبری در ۹ بند و ۲۸ شرط اعلام شد و این شرایط یک معروف محسوب می‌شود و بر این اساس مسئولان باید مراقب نفوذ دشمنان باشد.

وی افزود: در رسانه‌ها منشور مقام معظم رهبری را نامه عنوان کردند اما اگر توجه به شرایط قید شده در این منشور نباشد ضعف‌های برجام برطرف نخواهد شد. رئیسی به قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: در این قانون امر به معروف و نهی از منکر در تمامی بخش‌ها دیده شده است و امیدواریم که هر چه سریعتر عملیاتی شود و ما نیز به عنوان قوه قضاییه با تمام وجود از آمرین به معروف و ناهی از منکر حمایت خواهیم کرد


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید