ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۴ ب.ظ
توسط پژوهشکده شورای نگهبان
«بایسته‏ های بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس در بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری» منتشر شد
امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به مناسبت‌های مختلف در خصوص ویژگی‌های داوطلبان نمایندگی مجلس و وظایف شورای نگهبان در احراز صلاحیت ایشان بیاناتی داشته‌اند. با توجه به اینکه در این روزها صلاحیت داوطلبان مجلس در شورای نگهبان در حال بررسی است، نگاهی مجدد به بیانات فوق مفید خواهد بود.

کافه حقوق- پژوهشکده شورای نگهبان گزارشی با عنوان «بایسته‏ های بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس و شاخصه ‏های نمایندگان مجلس در بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری» منتشر کرد.
امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مناسبت‌های مختلف در خصوص ویژگی‌های داوطلبان نمایندگی مجلس و وظایف شورای نگهبان در احراز صلاحیت ایشان بیاناتی داشته‌اند. با توجه به اینکه در این روزها صلاحیت داوطلبان مجلس در شورای نگهبان در حال بررسی است، نگاهی مجدد به بیانات فوق مفید خواهد بود.

این گزارش که با بررسی فرمایشات حضرت امام(ره) و رهبر فرزانه‌ی انقلاب، از ابتدای رهبری تا کنون همراه است، با تدوین امیرخسین اصل زعیم و نظارت علمی سیدمحمدهادی راجی در دو بخش تنظیم شده است.
بخش اول، ذیل یازده عنوان، شامل سخنانی است که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس توسط نهادهای ذیربط و خصوصاً شورای نگهبان داشته‏ اند.
در بخش دوم نیز شاخصه‏ های داوطلبان صالح و اصلح برای نمایندگی ذیل پنج محور کلی با استناد به بیانات امام(ره) و رهبری آمده است.

entekhabat-rahbari

جهت دانلود این گزارش روی عکس بالا کلیک کنید.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید