ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۰ ق.ظ
به کوشش پژوهشکده شورای نگهبان
«آشنایی با فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ با تأکید بر حقوق و تکالیف داوطلبان» منتشر شد
مدتی است که فرایند انتخابات نمایندگان مجلس آغاز شده و آشنایی عموم مردم و خصوصاً داوطلبان با این فرایند ضروری می باشد. پژوهشکده شورای نگهبان با توجه به این ضرورت، اقدام به آماده‌سازی متنی توصیفی از فرایند انتخابات مجلس کرده تا از این طریق اطلاعاتی را که عموم مردم و داوطلبان به آن نیازمند هستند، در اختیار آنان قرار دهد.

کافه حقوق- پژوهشکده شورای نگهبان گزارشی را مبنی بر «آشنایی با فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ با تأکید بر حقوق و تکالیف داوطلبان» منتشر کرد.
مدتی است که فرایند انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی آغاز شده و به نظر می‌رسد که آشنایی عموم مردم و خصوصاً داوطلبان با این فرایند ضروری باشد. پژوهشکده شورای نگهبان با توجه به این ضرورت، اقدام به آماده‌سازی متنی توصیفی از فرایند انتخابات مجلس کرده تا از این طریق اطلاعاتی را که عموم مردم و داوطلبان در خصوص انتخابات به آن نیازمند هستند، در اختیار آنان قرار دهد.
این گزارش با تدوین محمد سلیمانی درچه، محمدسجاد باطنی و سید محمدحسین پیغمبری در پنج بخش تنظیم شده است و در آن به ترتیب به موضوعات “ثبت‌نام داوطلبان، شرایط نمایندگی و بررسی صلاحیت ها“، “الزامات قانونی تبلیغات انتخاباتی“، “اخذ و شمارش آرا“، “رسیدگی به شکایات از اجرای انتخابات” و در نهایت “اعلام نتایج انتخابات، صدور و تصویب اعتبارنامه” برای منتخبان، بر اساس قوانین و مقررات و با زبانی ساده پرداخته شده است.

Unsdfsftitled

جهت دانلود این گزارش روی عکس بالا کلیک کنید.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید