ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ
رتبه یک گرایش حقوق عمومی در مصاحبه با کافه حقوق:
داوطلبان برای عید و روزهای بعد تا کنکور دو دور مطالعاتی در نظر داشته باشند
مصاحبه: امیرعباس عسکری
در نیمه دوم برنامه مطالعاتی برای کنکور ارشد قاعدتا حجم و ساعت مطالعه باید بالا برود و برای کسانی که مرخصی تحصیلی نگرفته اند ایام عید و پس از آن فرصت خوبی است و من توصیه می کنم از این فرصت برای دوره و جمع بندی مطالب استفاده کنند.

ویژه کافه حقوق- کسب نتیجه مطلوب در کنکور کارشناسی ارشد و امکان تحصیل در دانشگاه های تراز اول رشته ی حقوق همواره از موضوعات مورد توجه و مهم برای دانشجویان رشته ی حقوق بوده است. امسال با توجه به تغییرات صورت گرفته، کنکور کارشناسی ارشد از بهمن ماه به اردیبهشت ماه منتقل شده است و یک بازه زمانی سه ماهه به فرصت مطالعاتی داوطلبان اضافه شده است. این بازه زمانی با توجه به قرار گرفتن تعطیلات نوروز در طول آن می تواند معایب و مزایایی برای داوطلبان به همراه داشته باشد. از این رو کافه حقوق عیدانه ای را برای مخاطبان کنکوری خود در نظر گرفته است و به سراغ رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال گذشته رفته است تا با تجربه ی آنها بتواند کمکی به داوطلبان جهت استفاده ی هرچه بهتر از این تعطیلات بنماید. لذا در طی تعطیلات عید نوروز مصاحبه با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد را در اختیار مخاطبان قرار خواهیم داد.

در سومین مصاحبه سراغ آقای عبدالله عباسی فیروزجاه، رتبه ۱ گرایش حقوق عمومی و رتبه ۶ گرایش حقوق بشر رفته ایم.

– باسلام. لطفا کمی خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کنید.

عبدالله عباسی فیروزجاه، با رتبه ۳ کنکور کارشناسی علوم انسانی در رشته حقوق دانشگاه تهران به تحصیل پرداختم. در کنکور کارشناسی ارشد نیز با کسب رتبه یک گرایش حقوق عمومی در دانشگاه تهران در حال تحصیل می باشم.

– همانطور که مطلع هستید امسال کنکور از بهمن ماه به اردیبهشت ماه منتقل شده است. شما چه تحلیلی از این موضوع دارید و به نظرتان این امر می تواند به نفع داوطلب های کنکور باشد یا به ضرر آنها؟

در مورد اینکه این تغییر به نفع داوطلب هست یا نه باید گفت از این جهت که این تغییر با تاخیر اعلام شد، برای دوستانی که قبل از آن شروع کرده بودند شاید یک سردرگمی و بی برنامگی ای ایجاد کرده باشد اما برای کسانی که کمتر مطالعه کرده اند یا اصلا مطالعه نکده اند این تغییر تاریخ آزمون فرصت بسیار خوبی شد. در کل به نظرم برای داوطلبان امسال بهتر شد چون فرصت مطالعاتی آنها افزوده شد اما برای متقاضیان سال های بعد فکر نمی کنم تغییری حاصل کند چرا که در سال های قبل کنکور در آغاز ترم زوج دانشگاه ها برگزار می شد اما اکنون در اواسط ترم زوج، لذا برای کسانی که مرخصی نگرفته اند نوعی تداخل در درس ها و کلاس های دانشگاه و مطالعات کنکور ایجاد می شود.

– امسال تعطیلات نوروز و حتی یک ماهی پس از آن می تواند فرصتی برای مطالعه برای کنکور ارشد باشد.شما چه توصیه ای به داوطلبان در این زمینه دارید؟
در نیمه دوم برنامه مطالعاتی برای کنکور ارشد قاعدتا حجم و ساعت مطالعه باید بالا برود و برای کسانی که مرخصی تحصیلی نگرفته اند ایام عید و تعطیلات پیش و پس از آن فرصت خوبی است و من توصیه می کنم از این فرصت به بهترین نحو برای دوره و جمع بندی مطالب استفاده کنند.

– بهتر است کمی وارد جزئیات شویم. عده ای از داوطلبان کنکور ارشد تا به اینجا حداقل یک بار منابع را مطالعه کرده اند ولی ممکن است احساس کنند که تسلط کامل به مباحث ندارند.پیشنهاد شما برای مدت باقی مانده تا کنکور و دوره جمع بندی چیست؟
باین معضل امری طبیعی است که با مطالعات مجدد این احساس یعنی احساس عدم تسلط کافی بر مطالب تا حد زیادی مرتفع خواهد شد. اگر تا قبل عید یک دور مطالب را خوب خوانده اند برای عید و بعد از عید دو دور مطالعاتی دیگر در نظر داشته باشند، یکی در فروردین و یکی به عنوان جمع بندی در اردیبهشت ماه.

– اما عده ای هم هستند که به علت درگیری های شغلی یا تحصیلی هنوز فرصت مطالعه ی کافی نداشتند ولی قصد دارند طی مدت باقی مانده و با توجه به ایام عید و فرصت یک ماهه ی پس از ان مطالعه برای کنکور را تازه شروع کنند چه توصیه ای برای این دسته از افراد دارید؟

با مطالعه در همین فرصت باقی مانده هم در گرایش حقوق عمومی می توان در یک دانشگاه خوب قبول شد البته اگر پایه و سابقه ی خوبی نسبت به دروس این گرایش خصوصا درس زبان خارجه و متون فقه داشته باشند.

– برای هر دو دسته افراد فوق اگر کتاب یا منبع مفیدی سراغ دارید بفرمایید.

این کتاب ها را به داوطلبان عزیز معرفی می کنم:

حقوق اساسی: کتاب بایسته های حقوق اساسی از دکتر قاضی و خود قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به همراه تفاسیر شورای نگهبان در مورد اصول آن.

حقوق اداری: قوانین مدیریت خدمات کشوری، رسیدگی به تخلفات اداری، دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ضوابط و تقسیمات کشوری به علاوه جلد اول کتاب حقوق اداری دکتر امامی و استوار سنگری.

حقوق بین الملل عمومی: منشور سازمان ملل متحد و اساسنامه دیوان بین المللی دادگستری و عهدنامه ی حقوق معاهدات و کتاب تست حقوق بین الملل عمومی از خانم نسرین ترازی در کنار کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر بیگدلی.

– اگر توصیه ی دیگری لازم می دانید برای داوطلبان کنکور ارشد، به ویژه با توجه به فرصت مطالعاتی ایام عید نوروز به داوطلبان کنکور بفرمایید.
در فرصت باقی مانده حتی یک روز را هم از دست ندهند و سقف مطالعات خود را در این نیمه ی آخر برنامه مطالعاتی کنکور بالاتر ببرند.

متشکرم از وقتی که در اختیار کافه حقوق قرار دادید.
موفق باشید.

مطلب مرتبط:

مصاحبه اول: اشکان رجبی، رتبه ۶ گرایش حقوق تجاری اقتصادی بین المللی

مصاحبه دوم: علی نهادی کاشانی، رتبه ۴ گرایش حقوق خصوصی


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید