ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۵ ب.ظ
با ادامه یافتن نمایشگاه بین المللی کتاب تهران(2)
پیشنهادهای کافه حقوق برای خرید کتاب/ داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد حقوق خصوصی چه کتاب هایی را باید تهیه کنند
کافه حقوق بنا دارد که ۵ سلسله کتاب مورد نیاز هر گرایش رشته ی حقوق را به دانشجویان این رشته معرفی کند. در ادامه، پیشنهادهای خود را در گرایش حقوق خصوصی ارائه می دهیم.

گروه علمی کافه حقوق: نمایشگاه کتاب تهران صبح سه شنبه ۱۴ اردیبهشت افتتاح شد. نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصتی برای خرید تازه های نشر کتاب برای دانشجویان، اساتید و پژوهشگران علمی است. به همین دلیل کافه حقوق بنا دارد که ۵ سلسله کتاب مورد نیاز هر گرایش رشته ی حقوق را به دانشجویان این رشته معرفی کند. در ادامه، پیشنهادهای خود را در گرایش حقوق خصوصی ارائه می دهیم. کتب مورد نیاز این رشته بدین شرح است:

حقوق مدنی:

کتب دکتر ناصر کاتوزیان و سید حسین صفایی توصیه می شود به این صورت که برای مدنی های ۱ و ۴ و ۵ به ترتیب کتاب های اشخاص و محجورین؛ مسیولیت مدنی و حقوق خانواده دکتر صفایی و برای مدنی های ۲؛ ۳؛ ۶؛ ۷ و ۸ به ترتیب کتاب های اموال و مالکیت؛ قواعد عمومی قراردادها؛ عقود معین یک؛ عقود معین دو و کتاب درس هایی در شفعه وصیت و ارث از دکترکاتوزیان توصیه می شود.
برای تست هم کتاب تست حقوق مدنی دکتر شهبازی از انتشارات میزان توصیه می شود.

مدنی کاتوزیان

حقوق تجارت:

برای این درس، کتاب های دکتر اسکینی و دکتر کاویانی توصیه می شود.
به این صورت که تجارت ۱ و ۴؛ کتاب های دکتر اسکینی و تجارت های ۲ و ۳؛ کتاب های دکتر کاویانی بسیار قابل استفاده می شود.
و همینطور کتاب قانون تجارت در نظم حقوق کنونی از دکتر دمرچیلی به عنوان منبع ضمیمه کاربرد دارد.
برای تست زنی نیز کتاب تست دکتر قربانی لاچوانی استفاده می شود.

دانلود

آیین دادرسی مدنی:
سه دوره پیشرفته  آئین دادرسی دکتر عبدالله شمس.
در کنار این سه کتاب، کتاب قانون آیین دادرسی مدنی در نظم حقوق کنونی از دکتر عباس علی حیاتی نیز مثمر ثمر می باشد.

آئین دادرسی مدنی شمس

متون فقه:
شرح لمعه ترجمه دکتر شیروانی و کتاب فقه استدلالی دکتر دادمرزی.

فقه استدلالى مجموعه تلاش هایى را گویند که در قالب فرایند استنباط تعقیب مى گردد. طبق این منطق, فلسفه فقه, فلسفه استنباط است; استنباطى که بیشتر مطابق با تمام یا بخشى از الگوى زیر صورت مى پذیرد.منظور از فقه در فلسفه فقه به هیچ روى فقه غیراستدلالى نیست. فقه غیراستدلالى یا همان دستاورد تلاش هاى فقهى که نوعاً در قالب احکام رساله ها مطرح مى گردد, به صورت تسامحى فقه نامیده مى شود. از آن رو که نمى تواند کسى را به دلیل آشنایى و آگاهى از آنها فقیه نامید, این احکام را باید نتیجه و ماحصل دانش فقه دانست که مانند نتایج دیگر دانش ها و از جمله علوم تجربى عنوان دانش بر آنها اطلاق نمى شود.به این ترتیب, منظور از فقه در فلسفه فقه، فقه استدلالى است. این کتاب به خوبی مباحث فقهی را توضیح داده است و مفاهیم فقهی را به راحتی به مخاطب می شناساند.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید