ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۹ ب.ظ
کاهش یک سوم پرونده‌های حقوقی با قانونی کردن قراردادها
رفاهی گفت: با قانونی کردن قراردادهای معاملات ملکی که در بنگاه‌های املاک منعقد می‌شود، یک سوم پرونده‌ها حقوقی دادگستری کاسته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، سید علی اصغر رفاهی در جمع صنف املاک یزد ضمن بیان دغدغه های پیشگیرانه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود : آموزش های حقوقی برای صاحبان بنگاههای املاک را ضروری است و باید برای برگزاری این دوره ها اقدام عملی صورت گیرد.

وی اظهار داشت : ‌بحث قراردادها  جزء سنگین ترین مباحث حقوقی است که در دانشگاه ها تدریس می شود و چنانچه قراردادها ،  قانونی شود یک سوم پرونده های دادگستری کاهش خواهد یافت.

این مقام قضایی به موضوع مهاجرت و حضور اتباع بیگانه در استان نیز اشاره کرد و بیان داشت : بحث مهاجرت و اتباع بیگانه چهارمین آسیب اجتماعی اولویتی استان است و یزد دومین استان مهاجر پذیر در کشور است و انتظار است در سامان دهی این وضعیت بنگاه های املاک نیز مشارکت نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان یزد ارائه یک نسخه  از قرارداد های بنگاه املاک که یک طرف قراردادتبعه خارجی است را خواستار شد و اظهار داشت: متصدیان بنگاههای املاک ، یک نسخه از قراردادی را که  یک طرف آن مهاجر یا تبعه بیگانه است را برای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ارسال نمایند تا در این زمینه بانک اطلاعاتی برای اقدامات بعدی ایجاد گردد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به خود شناسی و خداشناسی پرداخت و گفت : نگرشمان را باید نسبت به خودمان ،‌ خدا و دیگران تقویت کنیم که اگر این خود شناسی صورت بگیرد خیلی از مسائل حل خواهد شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید