ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۰ ب.ظ
از زمان تعطیلی واحدهای صنعتی، ورودی پرونده ها چقدر افزایش داشته است؟
بوالحسنی گفت: با تعطیلی تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان بروجرد در سه ماه نخست امسال شاهد افزایش ۱۰ درصد ورودی پرونده به دادگستری بودیم که با بررسی میدانی مشخص شد که اشتغال ارتباط تنگاتنگی با بحث میزان جرم دارد.

حمید رضا بوالحسنی رئیس دادگستری شهرستان بروجرد در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان بر اهمیت اشتغال جوان تاکید کرد و گفت: تعطیلی تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان بروجرد در سه ماه نخست امسال باعث افزایش ۱۰ درصد ورودی پرونده به دادگستری بود که با بررسی میدانی مشخص شد که اشتغال ارتباط تنگاتنگی با بحث میزان جرم دارد.

وی در خصوص مواد مخدر گفت: حسب ادوار گذشته تنها برخورد شدید قضایی و سنگین مجازات نیست که مانع ارتکاب جرم شود، لذا باید زمینه عرضه و تقاضا برای درخواست کنندگان این موارد را بر هم زد. چرا که صحنه گردان پخش مواد مخدر در دنیا امپریالیسم قدرت‌های غربی هستند که قصد دارند با این ابزار جوانان کشورها از جمله کشورهای مسلمان را با این موضوع بی هویت کنند.

این مقام قضایی در خصوص کارایی شوراهای حل اختلاف تصریح کرد: اکنون شورای حل اختلاف جزیی ازسیستم قضایی به حساب می آید که باید اهتمام بیشتری به این نهاد شود.

بوالحسنی ادامه داد: از ابتدای تیر ۹۴ تاکنون ۲۱ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شده است.

رئیس دادگستری شهرستان بروجرد در خصوص جرم سرقت گفت: اگر دولت زمینه اشتغال این جوانان را بوجود آورد می توان زمینه برگرداندن آنها را به جامعه مهیا نمود.

این مقام قضایی گفت: بحث اعتقادی و مذهبی خانواده‌ها نیز در آمار کاهش ورودی پرونده ها تأثیر بسزایی دارد.

بوالحسنی تصریح کرد: اکنون که می‌بینیم آمار طلاق رو به افزایش است ریشه در بیکاری و عواملی مانند شبکه‌های اجتماعی و سست شدن مسائل اعتقادی دارد.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید