ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۲ ق.ظ
به مناسبت هفته ی حقوق بشر آمریکایی«3»:
واکنش علمای اهل سنت به حقوق بشر آمریکایی در گفتگوی اختصاصی با کافه حقوق/ آمریکا جز فتنه گری و جنگ هیچ ارمغانی ندارد/ تجاوز به حقوق دیگران منطق حقوق بشر آمریکایی است/ پرورش دهندگان تروریسم مدافع حقوق بشر نیستند
وی با بیان اینکه منطق حقوق بشر آمریکایی تجاوز به دیگر کشورها است، گفت: امروز در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و کشورهای همجوار به وضوح شاهد برهم زدن امنیت و بازی با جان انسان های بی گناه توسط امریکا هستیم و کسی که دستانش به خون مردم بی گناه آلوده است نمی توان ادعای حمایت از حقوق بشر داشته یاشد.

گروه سیاسی کافه حقوق: در اعلامیه جهانی حقوق بشر عنوان شده است که «هیچ‌کس نمی‌بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد». اما این امر در حالی است که کشوری همچون آمریکا به هیچ یک از مواد ذکر شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر اهمیت نمی دهد و با زیر پا گذاردن تمامی اصول و قواعد به وضوح حقوق بشر را پایمال می کند.

سیدعلی قریشی

آمریکا بزرگترین دشمن بشریت است

در همین رابطه سید علی قریشی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: آمریکا از بدو تولد تا کنون ارمغانی جز فتنه سازی و ایجاد جنگ و خونریزی در جهان نداشته است.

این مولوی اهل سنت ادامه داد: آمریکا با اینکه خودش ناقض همیشگی حقوق بشر در دنیا بوده و است خود را مدافع اصلی حقوق بشر می داند و کشورهای دیگ همچون ایران را نیز ضد حقوق بشر می داند.

وی با اشاره به جنایات آل سعود، افزود: عربستان که خود از هم کیشان امریکاست مردمش را در کشور خودشان گردن می زند اما ایران را ضد حقوق بشر می داند.

وی بیان کرد: امریکا بزرگترین دشمن بشریت است و از عنوان لفظ حقوق بشر فقط  برای پیش بردن اهداف و منافع خودش استفاده می کند.

مولوی قریشی با اشاره به قوانین موجود بین المللی بیان کرد: با توجه به اینکه در قوانین بین الملل پوشش هر فردی اختیاری است اما از نگاه مدعیان دروغین حقوق بشر حفظ حجاب برای زن مسلمان محدودیت و در برخی مناطق ممنوع است.

محمد مهدی گرگیچ

جنایات امریکا و سگان دست آموزش در ایران غیر قابل بخشش است

محمد مهدی گرگیچ نیز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: دو کشور آمریکا و انگلیس همیشه خود را مدعی حقوق بشر . حامیان مردم میدانستند در لوای همین ادعا هر ظلم و ستم که میخواستند به مردم بیگناه روا می داشتند.

بزرگ طایفه گرگیچ ادامه داد: اگر نگاهی به اعمال امریکا در گذشته و زمان حال بیندازیم همه گواه این است که آمریکا یکی از بزرگترین ناقضین حقوق بشر است.

وی با اشاره به تامین منافع مالی گروه های معاند و تروریست توسط امریکا افزود: کسی که منابع مالی تروریست های که جان مردم بیگناه را میگیرند را تامین میکند و پرورش دهنده تروریسم در جهان است نمیتواند ادعای رعایت حقوق بشر را بکند.

وی با بیان اینکه امریکا مدعی دروغین حقوق بشر است، عنوان کرد: تفرقه افکنی ، جنایت علیه بشریت، کشت و کشتار در حقوق بشر معنا نداد.

گرگیج خاطر نشان کرد: جنایاتی که امریکا و سگان دست آموزش در ایران انجام داده اند غیر قابل بخشش است و هیچگاه از خاطر ملت ایران نمی رود.

وی در پایان  با بیان اینکه منطق حقوق بشر آمریکایی تجاوز به دیگر کشورها است، گفت: امروز در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و کشورهای همجوار به وضوح شاهد برهم زدن امنیت و بازی با جان انسان های بی گناه توسط امریکا هستیم و کسی که دستانش به خون مردم بی گناه آلوده است نمی توان ادعای حمایت از حقوق بشر داشته یاشد.

عنایت الله رسولی زاده

ادعاهای پوچ  و دروغین آمریکا برهمگان آشکار است

در همین رابطه امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز نیز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: به توصیه مقام معظم رهبری، ایام جنایت عوامل استکباری از ششم تا دوازدهم تیرماه به نام هفته بازخوانی افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

عنایت الله رسولی زاده با اشاره به جنایات امریکا بر علیه بشریت، افزود: ادعاهای پوچ و دروغین حقوق بشری آمریکا برهمگان آشکار است.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت ادامه داد: امریکا نه تنها مدافع بلکه ناقض حقوق بشر است و این در حالی است که آمریکا ببا توجه به جنایات مختلف این دولت در دنیا ما شاهد سکوت مجامع حقوق بشری در مقابل این جنایات هستیم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از رفتارهای امریکا بدون برنامه ریزی نیست، عنوان کرد: اگر در ایران یک نفر اعدام شود امریکا به دفاع از آن هر چند قانونی باشد برمی خیزد ولی در برابر کشته شدن هزاران زن و کودک در سوریه و عراق و… سکوت کرده است.

مولوی اهل سنت در پایان گفت: روزی می رسد که این دولت ستمگر به کیفر و سزای این همه ظلم، جنایت و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع جهان به ویژه مسلمانان خواهد رسید.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید