ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۴ ق.ظ
به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی«6»:
حقوق بشر از نوع آمریکایی/ از کشتار ۱۲۵هزار نفری شهروندان ویتنام تا جنایات علیه ایران
حمیده پیران
رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهدای هفت تیر مطرح فرمودند: اطلاق، عنوان حقوق بشر آمریکایی است تا دنیا و جهان بدانند معیار حقوق بشر در آمریکا و نزد کشورهایی که دم از حقوق بشر می ‌زنند چیست؟ آنها معیارهای دو گانه‌ ای دارند که در هر زمان و بر اساس منافع خاص خودشان عمل می‌ کنند و بر همین اساس امروز ما تاریخ ۶ تا۱۲ تیرماه را که اوج جنایات امریکا در ایران است را با نام هفته حقوق بشر آمریکایی می نامیم.

گروه بین الملل کافه حقوق: درتمامی طول تاریخ  کشورهای استکبار و سلطه جو در اشکال مختلف مردمان کشورهای مستعمره و مظلوم را تحت ظلم و ستم خود قرار داده اند آمریکا نیز یکی از این کشور ها است که جنایاتش علیه بشریت به وسعت تاریخ است و ده ها سال است که به صورت آشکار و نهان سیاست های خصمانه و سلطه جویانه در برابر ایران را در پیش گرفته و می توان گفت از زمان کشف این قاره شوم هیچ قومی از جنایاتش در امان نمانده و این در حالی است که آمریکا همیشه خود را مدعی حقوق بشر در جهان میداند در صورتی که این ادعا فقط برای پیشبرد اهداف شوم و ضد حقوق بشری این کشور بوده و به گواه تاریخ  این کشور از بزرگترین ناقضین حقوق بشر در جهان است.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهدای هفت تیر مطرح فرمودند: اطلاق، عنوان حقوق بشر آمریکایی است تا دنیا و جهان بدانند معیار حقوق بشر در آمریکا و نزد کشورهایی که دم از حقوق بشر می ‌زنند چیست؟ آنها معیارهای دو گانه‌ ای دارند که در هر زمان و بر اساس منافع خاص خودشان عمل می‌ کنند  و بر همین اساس امروز ما تاریخ ۶ تا۱۲ تیرماه را که اوج جنایات امریکا در ایران است را با نام هفته حقوق بشر آمریکایی می نامیم.

آنچه که عیان است آمریکا در عرصه های داخلی و خارجی زیادی مرتکب جنایاتی شده که برجهانیان واضح و اشکار است از جمله نقض حقوق و کشتار مردم بی گناه از جمله سرخ و سیاه پوستان در این کشور وهمچنین در رابطه با کشورهایی که آمریکا در آنها پایگاه دارد از جمله عراق، افغانستان و پاکستان مشاهده می کنیم که هر کجا آمریکا حضور نظامی داشته موارد متعددی از نقض حقوق بشر انجام شده است ودر برخی موارد نیز دست های پشت پرده امریکا بوده که باعث رقم زدن جنایاتی هولناکی در جهان شده از جمله جنایات تروریست های واصل به امریکا از جمله داعش در سوریه و عبدالمالک ریگی در سیستان و بلوچستان ،ترور دانشمندان هسته ای، شهدای هفت تیر و….بوده و از این رو می‌توان آمریکا را ناقض سریالی حقوق بشر در قبال کشورهای جهان علی‌الخصوص ایران دانست.

و به فرموده مقام معظم رهبری” اگر کسی بخواهد جنایات آمریکا را بنویسد، یقینا یک کتاب قطور خواهد شد.”

در همین راستا در تصاویر ذیل که نمونه ای کوچک از جنایات امریکا در زیر پرچم حقوق بشراست، اشاره می شود.

حقوق بشر آمریکایی-ویتنام

حقوق بشر ازنوع آمریکایی، در ویتنام!

در ۲۴ دسامبر ۱۹۶۶ نظامیان آمریکایی ۱۲۵ هزار شهروند غیرنظامی ویتنامی را قتل عام می‌کنند؛ با اینکه پیش از این ارتش آمریکا اعلام کرده بود، به مناسبت سال نو میلادی به مدت ۴۸ ساعت جنگ در ویتنام را متوقف می‌کند.

حقوق بشر آمریکایی-کره

حقوق بشر ازنوع آمریکایی،در کره!

کشتار غیرنظامیان کره جنوبی در طول جنگ کره بوده طی آن ۳۰۰ شهروند توسط نیروهای ارتش آمریکا و بین ۲۶ تا ۲۹ ژوئیه ۱۹۵۰ (۴ تا۷ اسفند ۱۳۲ در روستای نوگون ری کشته شدند.[

حقوق بشر آمریکایی-ژاپن

حقوق بشر ازنوع آمریکایی،در ژاپن!

در ۶ اگوست ۱۹۴۵ “هری ترومن”، رئیس جمهور وقت آمریکا دستور بمباران اتمی شهر “هیروشیما”ی ژاپن را داد تا در اثر آن ۷۸٫۱۵۰ نفر در عرض چند دقیقه جان خود را از دست بدهند و این جدای از صد‌ها هزار شهروند هیروشیمایی بود که در اثر این بمب به انواع و اقسان عقب‌ماندگی‌ها دچار شدند.

حقوق بشر آمریکایی- سرخپوستان

حقوق بشر ازنوع آمریکایی، در قتل عام سرخ پوست ها!

در ۲۹ دسامبر ۱۸۹۰ (۸ دی ۱۲۶۹ خورشیدی) گردان هفتم سواره‌نظام ایالات متحده در محل زانوی زخمی در داکوتای جنوبی ۴۰۰ تن از مردان، زنان و کودکان سرخ‌پوستان آمریکایی را قتل عام کرد.

حقوق بشر آمریکایی-عراق

حقوق بشر از نوع آمریکایی، در عراق!

کشتار حدیثه اشاره به حوادثی است که طی آن ۲۴ غیرنظامی عراقی شامل کودک، زن و مرد توسط گروهی از تفنگداران دریایی آمریکا در شهر حدیثه در ۱۹ نوامبر ۲۰۰۵ کشته شدند.

بسیاری از قربانیان از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله واقع شده بودند و همه آن‌ها شهروندان عادی به شمار می‌رفتند. ادعا شده که این کشتار در انتقام کشته شدن یکی از اعضا گروه تفنگداران دریایی، کرپل میگل تارازاس، که در بمب گذاری کنار جاده‌ای در همان نزدیکی محل سکونت قربانیان عراقی‌ها منفجر شد، انجام شده‌است.!

7

حقوق بشر از نوع آمریکایی، در افغانستان!

جنگ توسط نیروهای ایالات متحده آمریکا با نام رسمی عملیات بلندمدت در پی حمله القاعده به رهبری اسامه بن لادن به نیویورک و واشنگتن در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و هشدار جورج دبلیو بوش رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به گروه طالبان مبنی بر اخراج گروه تروریستی القاعده از افغانستان و رد این درخواست از سوی طالبان؛ آغاز شد. به دنبال خودداری طالبان از پذیرش خواست ایالات متحده آمریکا فرمان حمله به افغانستان در روز ۱۵ مهر سال ۱۳۸۰ صادر شد.

8

حقوق بشر از نوع آمریکایی، در ایران!

همکاری با جنایات صدام

امروزه ثابت شده است که حمله صدام به خاک جمهوری اسلامی ایران با چراغ سبز آمریکا و با هدف نابود کردن انقلاب اسلامی صورت گرفته بود.

ماجرای لانه جاسوسی و حمله نظامی به طبس

یقیناً هرگز از یاد هیچ ایرانی نخواهد رفت که ساختمان سفارت آمریکا در ایران، مرکزی برای جاسوسی علیه تمام ارکان کشور شده بود و این کشور قصد داشت تا به شاه ایران با وجود همه جنایاتی که در پرونده خود داشت، پناه بدهد.

حمله به هواپیمای ایرباس ایرانی

یکی از وقیحانه‌ترین جنایاتی که تا ابد به‌نام آمریکا و ارتش ناجوانمرد این کشور ثبت خواهد شد، ماجرای کشتار مسافران هواپیمای مسافربری ایرانی است. هواپیمایی که غیرنظامی بودن خود را به فرمانده ناو آمریکایی اعلام کرده بود اما شلیک موشک به این هواپیما سبب قتل صدها مرد و زن و کودکی شد که هر چه بودند، نظامی نبودند و خطری برای نیروهای متجاوز آمریکایی در خلیج فارس نداشتند.

ترور دانشمندان جوان ایرانی

ترور ناجوانمردانه دانشمندان جوان ایرانی که در تأسیسات انرژی اتمی ایران مشغول به فعالیت بودند، از سوی سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و با موافقت و همراهی آمریکا انجام شد. جالب اینجاست که این عملیات ننگین هرگز با واکنش مناسبی از سوی دولتمردان آمریکا مواجه نشد و این امر خود انگشت اتهام را به سمت سردمداران کاخ سفید گردانده و آنان را متهم ردیف اول کشتار مردان نام‌آور عرصه علم و جهاد هسته‌ای ایران معرفی می‌کند.

کودتای ننگین ۲۸مرداد / دخالت مستقیم سازمان جاسوسی آمریکا، تصویب قانون کاپیتولاسیون در مجلس سنا، حریم‌های ظالمانه علیه ایران و بسیاری موارد دیگر از جمله جنایات امریکا علیه ایران است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید