ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
معرفی کتاب:
معرفی چند کتاب در زمینه حقوق بین الملل
در این نوشتار قصد داریم به معرفی چند کتاب در زمینه حقوق بین الملل بپردازیم. در ادامه مضوضوعاتی نظیر بررسی نظریات دیوان بین المللی دادگستری، حقوق ورزش و چالش های حقوقی بین المللی معاصر ایران مورد اشاره قرار خواهند گرفت.

گروه علمی کافه حفوف:در این نوشتار قصد داریم به معرفی چند کتاب در زمینه حقوق بین الملل بپردازیم. در ادامه مضوضوعاتی نظیر بررسی نظریات دیوان بین المللی دادگستری، حقوق ورزش و چالش های حقوقی بین المللی معاصر ایران مورد اشاره قرار خواهند گرفت. 

fgff-209x300 (Custom)آراء و نظریات مشورتی دیوان بین‌المللی دادگستری ۲۰۰۴ – ۲۰۰۱

مؤلف: محمدرضا ضیائی بیگدلی و همکاران

انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی (ره) – ۹۳

دیوان بین‌المللی دادگستری به‌عنوان رکن قضایی اصلی سازمان ملل متحد، از جایگاه و نقشی فراتر از این عنوان برخوردار است. امروزه نگاه سیستمی به حقوق بین‌الملل، دیوان را به مرتبه‌ی “ارگان حقوق بین‌الملل” اعتلا بخشیده است. به‌زعم دیوان، حقوق بین‌الملل در کل دارای نهادی سازمان‌یافته به نام “دیوان بین‌المللی دادگستری” است.

این اثر مؤلفان به ترجمه‌ی دقیق و بیان نظریات مشورتی دیوان بین‌المللی دادگستری از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ در قالب جلد سوم و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ در قالب جلد چهارم همت گمارده‌اند.

لازم به ذکر است که این کتاب توسط دکتر محمدرضا ضیائی بیگدلی با همکاری تیمی متشکل از : دکتر نادر ساعد، دکتر محسن عبداللهی، امیر ساعد وکیل، امیر ضیاءالدینی و ایوب عبدی به رشته‌ی ترجمه و تألیف درآمده است.

 

643 (Custom)حقوق بین الملل ورزش و فوتبال

مولف: امیر ساعد وکیل

انتشارات مجد-۹۴

کتاب حقوق بین‌الملل ورزش و فوتبال به لحاظ فنی چند پیام ساده و در ضمن، بسیار مبنایی را به مخاطب خود منتقل می‌کند. اصولاً رویکرد نویسنده در این کتاب، نگاهی ساختارگرایانه و البته فراملی است و به همین دلیل، تلاش می‌شود تا از زاویه متفاوتی، موضوع ورزش و فوتبال با علم حقوق عجین شده و نتایج جدیدی را عرضه نماید. یکی از پیام‌های مهم این اثر، ضرورت تعامل با نهادهای بین‌المللی است که در ورزش‌های گوناگون نقش مدیریتی کلان ایفا می‌کنند که متأسفانه، کشور ما به دلایل گوناگونی از تشریک‌مساعی با سازمان‌های بین‌المللی و استفاده از فرصت‌های موجود در این ساختارها عقب‌افتاده است. قابل‌ذکر است که این عنوان کتاب، به لحاظ عنوان و محتوا برای نخستین بار در تاریخ ورزش و حقوق ایران در رابطه با مباحث حقوقی بین‌المللی ورزش و فوتبال به چاپ رسیده است.

 

کتاب-ایران-چالش-های-حقوقی-بین-المللی-معاصر-مجموعه-مقالات-عابدینی-چاپ-شهردانش (Custom)ایران و چالش‌های حقوقی بین‌المللی معاصر (مجموعه مقالات)

ویراستاران: امیرحسین رنجبریان – سید قاسم زمانی

به کوشش: عبدالله عابدینی

 انتشارات شهر دانش

در سال ۱۳۷۶، کتابی با عنوان “ایران و حقوق بین‌الملل” که مجموعه مقالاتی به قلم استاد دکتر جمشید ممتاز و ترجمه و تحقیق دکتر امیرحسین رنجبریان بود، که موضوعات قابل‌توجهی در آن کتاب در خصوص موضوعات مبتلابه حقوقی بین‌المللی ایران دهه شصت و هفتاد شمسی مطرح‌شده بود. اثر ارزشمندی که ایده کتاب حاضر را به وجود آورد تا به‌نوعی ادامه دهند مسیر طرح مباحث ایرانی حقوق بین‌الملل باشد. این کتاب حاصل نگاه و اندیشه جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته کشور است که در واکنش به نیاز به نگارش و طرح موضوعات مبتلابه حقوقی بین‌المللی کشور عزیزمان ایران، تلاشی را آغاز کرده‌اند. در این کتاب به برخی از مهم‌ترین مسائل روز ایران پرداخته‌شده است که از برخی از جنبه‌ها مبنایی است و لازم به توجه و تدقیق بوده‌اند. برخی دیگر از موضوعات نیز ازجمله مسائلی بودند که در حال حاضر، چالش حقوقی بین‌المللی کشورمان به شمار می‌آیند.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید