ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۸ ق.ظ
زمان تشکیل ستادهای انتخاباتی با تأیید شورای نگهبان اعلام شد
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشوراز تشکیل ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا از دی ماه خبرداد.

محمدجواد کولیوند در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اعلام اینکه ستادهای انتخاباتی از نیمه دوم سال جاری تشکیل و فعالی می شوند، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، این ستادها احتمالا از دی ماه امسال فعالیت خود را آغاز می کنند.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه به احتمال بسیار زیاد شورای نگهبان، پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۹۶ را قبول می کند، از این رو طبیعتا باید ستادهای انتخاباتی در دی ماه آغاز به کار کند.

وی گفت: بر اساس قانون، برگزاری هر انتخابات دارای یک روز شمار است، یعنی از زمان ثبت نام کاندیداها، موضوعاتی مانند رسیدگی به مدارک، بررسی صلاحیت ها، پیگیری عدم صلاحیت ها و اعتراضات مطروحه در دستور کار قرار دارد، بنابر این تشکیل ستادهای انتخاباتی از دماه سال جاری برای پیگیری همین مسائل است.

کولیوند ادامه داد: خوشبختانه با آغاز مجلس دهم، کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تعامل مناسب و گسترده ای را با وزارت کشور و شورای نگهبان برای انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا آغاز کرده و قطعا این تعاملات آثار مثبتی را به دنبال دارد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، افزود: البته تمرکز بیشتر اعضای این کمیسیون بر نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا است، اما قطعا انتخابات ریاست جمهوری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید به آن توجه ویژه ای کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید