ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ ب.ظ
آیا اصلاح قانون انتخابات در ابتدای مجلس دهم انجام می شود؟/ تعامل دولت و مجلس در تهیه لایحه جامع قانون انتخابات
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اصلاح قانون انتخابات باید در ابتدای مجلس دهم تاکید کرد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم تقدیم مجدد لایحه قانون جامع انتخابات از سوی دولت به مجلس، اظهار داشت: این اقدام ضروری است و دولت باید هر چه سریعتر لایحه قانون جامع انتخابات را به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما هر بار که در نزدیکی انتخابات قرار گرفتیم، به دنبال ایجاد اصلاحاتی در قانون انتخابات بودیم که معمولا به صورت احساسی و با عجله این اصلاحات انجام شده است.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بایستی لایحه جامع قانون انتخابات که اصلاحات ضروری انتخابات را شامل شود، در همین سال اولیه مجلس شورای انجام شود.

کاظمی با بیان اینکه اصلاحات لازم باید در قانون انتخابات انجام شود، متذکر شد: باید قانونی تهیه شود که حداقل تا ۱۰ سال به نیازهای کشور در حوزه انتخابات پاسخ بدهد.

وی افزود: در این حوزه دولت اقداماتی را انجام داده ولی به مجلس قبل نرسید و در حال حاضر لازم است که دولت و مجلس در تعامل با یکدیگر لایحه ای را در این زمینه تهیه کنند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون شفاف سازی هزینه های انتخاباتی کاندیداها و انتخابات الکترونیکی باید مدنظر قرار بگیرد، گفت: زیر ساخت هایی برای اجرای برخی برنامه ها لتزم است. برای اجرای قانون انتخابات الکترونیک به زیر ساخت هایی نیاز داریم تا پشتیبانی کافی انجام شود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید