ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۳ ب.ظ
معاون وزیر کشور از آخرین اخبار انتخابات ۹۶ می گوید
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: برای برگزاری انتخابات به شکل الکترونیکی منتظر نظر و پاسخ شورای نگهبان هستیم تا در صورت نظر مساعد زمینه برای برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶ در استان‌ها فراهم آید.

محمد حسین مقیمی در پاسخ به سؤال فارس در اردبیل اظهار کرد: زمان قطعی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با هماهنگی شورای نگهبان ۲۹ اردیبهشت سال آینده تعیین شده است.

وی تصریح کرد: ما پیشنهاد داده بودیم تا زمان دقیق انتخابات از سوی شورای نگهبان تعیین شود که این شورا روز گذشته نظر قطعی خود را اعلام کرد و قرار است ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۹۶ به طور همزمان هر دو انتخابات در کشور انجام شود.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ما بر همین اساس بخشنامه انتخابات را به استان‌ها اعلام کردیم تا آرام آرام در نیمه دوم سال مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کنند.

مقیمی در مورد الکترونیکی برگزار شدن انتخابات اردیبهشت سال آینده افزود: ما پیشنهاد خود را در این زمینه با تدارک تجهیزات و امکانات به شورای نگهبان داده‌ایم و قرار است بعد از بازدید فنی شورای نگهبان نظر نهایی را اعلام کند چرا که مسؤول نظارت بر انتخابات شورای نگهبان است و در این زمینه تأیید نهایی با آنهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ‌البته در مورد انتخابات شوراهای شهر و روستا، شورای نگهبان مسؤولیتی ندارد و اصلی‌ترین کار بر عهده مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور است که در این زمینه نیز با مجلس مکاتباتی را انجام دادیم.

معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: همزمان با برگزاری این دو انتخابات در چهار حوزه انتخابیه کشور نیز انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید