ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۲ ب.ظ
آمادگی مجلس برای بررسی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت/ تضمین امنیت زنان از نظر قانونی در لایحه مذکور
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از آمادگی نمایندگان برای بررسی لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت خبر داد.

زهرا ساعی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره تلاش معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای به نتیجه رسیدن لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، افزود: بحث امنیت زنان در کشورهای مختلف حائز اهمیت است زیرا خشونت‌های رفتاری و کلامی را در خود جای می دهد که امنیت زنان را به خطر می اندازد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لایحه مذکور تلاش دارد تا اگر در مواردی شاهد خشونت علیه زنان در جامعه باشیم بتوان از لحاظ قانونی از آنها دفاع کرد و درنهایت منجر به کاهش این رخدادها باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: لایحه مذکور امنیت زنان را از نظر قانونی تضمین خواهد کرد و اگر در حوزه فرهنگسازی نیز گام های موثری برداریم می‌توانیم بحث خشونت علیه زنان را تا حد چشمگیری کاهش دهیم.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم قانونی در بخش خشونت علیه زنان را به تصویب برسانیم باید بدانیم که در این قوانین شفافیت و صریح بودن دو رکن بسیار مهمی است که باعث خواهد شد تا امنیت اجتماعی و فردی زنان تامین شود، بدون شک حمایت های مدنی و قانونی در جامعه برای زنان می تواند از بسیاری خشونت ها جلوگیری کند لذا در این زمینه به طور حتم نیازمند قانون هستیم.

ساعی تاکید کرد: فراکسیون زنان مجلس دغدغه حوزه زنان را دارند و ما به عنوان نماینده عام مردم و نمایندگان خاص حوزه زنان به مسایل و دغدغه های آنها توجه خواهیم کرد و این موارد نیز در اولویت اصلی فعالیت مان قرار دارد.

ساعی افزود: بحث خشونت علیه زنان از جمله مواردی است که گاهی در جامعه مشاهده می شود که نمایندگان نیز به دنبال آن هستند تا به کاهش آمار خشونت علیه زنان کمک کنند زیرا وجود قوانین مطلوب در جامعه می تواند نقطه آغازی باشد برای از بین رفتن این خشونت ها.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورت تصویب این لایحه در مجلس، بحث نظارت بر اجرای آن را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد تا مانع ایجاد خشونت علیه زنان شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس ضرب‌الاجل تعیین‌شده قرار است گروه‌هایی که روی لوایح مربوط به زنان کار می‌کنند، نتایج اقدامات خود را  تا پایان مرداد ماه به معاونت امور زنان ارائه کنند که یکی از این لوایح، «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید