ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۷:۰۰ ق.ظ
یک عضو هیات رئیسه مجلس:
لایحه برنامه ششم توسعه سرانجام به مجلس رسید
در لایحه مذکور، رشد اقتصادی متوسط سالیانه ۸ درصد و متوسط رشد سالانه اشتغال تا پایان برنامه ششم توسعه ۳٫۹ درصد در زمینه اهداف کمی افزایش خواهد یافت و متوسط رشد سالانه سرمایه‌گذاری تا پایان برنامه ششم ۱۵٫۴ درصد افزایش می‌یابد. میزان رشد اقتصادی به دست آمده از رشد سالانه بهره وری نیز به ۲٫۸ درصد می‌رسد.

گروه سیاسی کافه حقوق: لایحه برنامه ششم ، بالاخره تقدیم مجلس شد.
برنامه-ششم-توسعه2 (Custom)عضو هیات رئیسه مجلس از تقدیم لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس خبر داد. در لایحه مذکور، رشد اقتصادی متوسط سالیانه ۸ درصد و متوسط رشد سالانه اشتغال تا پایان برنامه ششم توسعه ۳٫۹ درصد در زمینه اهداف کمی افزایش خواهد یافت و متوسط رشد سالانه سرمایه‌گذاری تا پایان برنامه ششم ۱۵٫۴ درصد افزایش می‌یابد. میزان رشد اقتصادی به دست آمده از رشد سالانه بهره وری نیز به ۲٫۸ درصد می‌رسد.
این لایحه که مطابق قانون باید در سال  ۹۴ تقدیم مجلس می شد در آخرین روزهای کاری مجلس نهم ، نوبه به بررسی آن در صحن مجلس نرسید و مجلس دهم هم از دولت خواست این لایحه را بار دیگر با اصلاحات اساسی تهیه کرده و به مجلس ارائه کند.

لازم به ذکر است پیش از این نیز دو لایحه دیگر که مرتبط با برنامه ششم توسعه است از سوی دولت تقدیم مجلس گردیده است. لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۹۹-۱۳۹۵) که در بهمن ۹۴ به مجلس نهم راه یافت و با پایان دوره فعالیت مجلس، الایحه نیز مسکوت ماند. لایحه بعدی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور بود که در خرداد ۹۵ به مجلس دهم تحویل داده شد. این لایحه پس از اطهار نظر شورای نگهبان درباره مغایرت لایحه با قانون اساسی، هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید