ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۴ ب.ظ
بررسی برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در کمیسیون شوراها
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعد از اتمام تعطیلات مجلس، نحوه برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در دستور کار کمیسیون قرار می گیرد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا باید با وزارت کشور هماهنگ شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه مجلس و به خصوص کمیسیون شوراها ناظر بر انتخابات شوراهای شهر و روستا است، در نظر داریم با وزارت کشور نشستی داشته باشیم.

نماینده مردم پل دختر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حساب پس از اتمام تعطیلات تابستانی مجلس، موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا در دستور کار قرار می گیرد و ظرفیت وزارتخانه را به عنوان مجری برای برگزاری انتخابات الکترونیک بررسی می کنیم.

وی گفت: انتخابات شوارهای شهر و روستا از پیچیدگی بیشتری برخوردار اس چرا که هر منطقه کاندیدای خاص خود را دارد به این جهت برگزاری انتخابات آن به صورت الکترونیک در همه مناطق کشور ممکن نیست بنابراین باید ظرفیت و توان وزارت کشور مورد ارزیابی قرار گیرد.

کاظمی بیان کرد: در نشست با مسئولان وزارت کشور، علاوه بر ارزیابی توان مالی و معنوی، از آنها خواسته می شود برنامه خود را برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک ارائه کنند تا از صحت برگزاری انتخابات مطمئن شویم.

این نماینده در خصوص انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظارت بر این انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و وزات کشور برای برگزاری این بخش از انتخابات باید با شورای نگهبان مذاکره داشته باشد، تا جایی که اطلاع داریم شورای نگهبان نظر قطعی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به صورت الکترونیک ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی انتخابات شوراهای شهر و روستا مهمترین برنامه کمیسیون بعد از تعطیلات خواهد بود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید