ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۲ ق.ظ
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: رفع نقاط ابهام در بخش دستمزدها با احیای سازمان امور اداری و استخدامی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه احیای سازمان امور اداری و استخدامی نقاط مبهم در حوزه حقوق و دستمزدها را روشن می‌کند، گفت: از این پس سازمان امور اداری و استخدامی درحوزه منابع انسانی و دستمزدها باید به مجلس پاسخگو باشد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درخصوص احیای سازمان امور اداری و استخدامی به دستور رییس‌جمهور، گفت: این سازمان در گذشته با سازمان برنامه و بودجه ادغام و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شکل گرفت اما با این ادغام تمرکز بیشتر در بخش بودجه بود و به حوزه استخدامی و منابع انسانی در نهادها و دستگاه‌ها خیلی توجه نشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این ادغام انسجام در تصمیم‌گیری‌های دو مجموعه اداری و استخدامی و برنامه  بودجه بود، افزود: اما متاسفانه توجه به حوزه اداری و استخدامی زیرسایه بودجه تا حدودی کمرنگ شد، البته درحال حاضر به دلیل وجود برخی مسائل در بخش اجرایی کشور و ضعف در حوزه منابع انسانی در سازمان مدیریت این سازمان یعنی امور اداری و استخدامی باید مجدد احیا شود.

وی با بیان اینکه با احیای سازمان امور اداری و استخدامی، یک نهاد خاص در بخش منابع انسانی دولتی کل کشور پاسخگو خواهد بود، تصریح کرد: هر چند که دوباره با تشکیل این سازمان انسجام میان بخش نیروی انسانی و بودجه تا حدودی کاهش پیدا کند اما یکی از محورهای مهم در تشکیل سازمان امور اداری و استخدامی تمرکز بر حقوق و دستمزدها بوده و می تواند از دریافتی های نجومی جلوگیری کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه سازمان اداری و امور استخدامی متولی پاسخ گویی در زمینه دریافت ها و حقوق ها است، گفت: البته در لایحه مدیریت خدمات کشوری به بحث حقوق و دستمزدهای کارکنان دولت و مسئولان پرداخته شده است، اما سازمانی که می تواند موارد این چنینی را رصد و پیگیری کند و گزارش های لازم را به مجلس ارائه دهد سازمان امور اداری و استخدامی است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه یکی از دلایل تمدید چند ساله لایحه مدیریت خدمات کشوری توسط دولت و عدم پاسخگویی آن به مجلس نبود سازمان امور اداری و استخدامی است، افزود: اما با احیای این سازمان می توان تمام نقاط مبهم در زمینه دریافتی‌ها را روشن کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ادامه برنامه‌های دولت برای اصلاح نظام مدیریت و ساختار اداری و استخدامی کشور و به ویژه ساماندهی نظام حقوق و دستمزد؛ رییس جمهور در حکمی سازمان اداری و استخدامی کشور را احیا و جمشید انصاری را به عنوان رییس آن منصوب کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید