ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۴ ب.ظ
آژانس بین الملی انرژی اتمی،سیاست حقوقی غرب
با توجه به تاریخچه تشکیل و توسعه آژانس و زمینه های سیاسی و تاریخی کشورهای قدرتمند در رابطه با این سازمان بین المللی به نظر می رسد آژانس بین المللی انرژی اتمی و هیاهو های آن همه و همه در حال حاضر دو کارویژه عمده دارد: یکی تبدیل شدن به ابزاری حقوقی برای تحت فشار قرار دادن کشورهای مخالف سیاستهای قدرتهای غربی و دیگری عاملی برای مغفول ماندن مساله مهم خلع سلاح هسته ای و “اتم برای صلح” که بهانه اصلی تشکیل این سازمان بوده است.

 کافه حقوق- این روزها همزمان با تشدید اخبار در زمینه فعالتهای صلح آمیزهسته ای کشورمان و مذاکرات ایران و کشورهای به اصطلاح ۵+۱ آمیختگی مسائل دقیق فنی و حقوقی و فریبکاری های سیاسی بیش از پیش پدیدار گشته است. از این رو نگاهی دوباره به نهادهای حقوق بین الملل در موضوع انرژی اتمی تناقضات عجیبی را برای هر خواننده منصف پدید می آورد که حاکی از منطق زور کشورهای غربی است.

تاریخچه و جایگاه

پس از اتمام جنگ جهانی دوم  و تشکیل کمیسیون انرژی اتمی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، امریکا که اولین و تنها استفاده کننده از سلاح اتمی علیه بشریت  در سال ۱۹۴۵ بود در دسامبر ۱۹۵۳ توسط  آیزنهاور طرح “اتم برای صلح “را با بی شرمی تمام  در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه داد و زمینه را برای ایجاد آژانس بین المللی انرژی اتمی فراهم آورد و این طرح سه سال بعد یعنی در ۲۹ ژوئن ۱۹۵۶ در کنفرانسی بین المللی در سازمان ملل توسط هشتاد دولت شرکت کننده در آن به تصویب رسید و آژانس بین المللی انرژی اتمی رسما وارد حقوق بین المل گردید.

آژانس بین المللی انرژی اتمی اگرچه از نهادهای تخصصی وابسته به سازمان ملل نیست اما علی رغم این استقلال مستقیما با مجمع عمومی و حتی شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان  نهاد تضمین گر صلح و امنیت بین المللی مرتبط است .

اهداف و ساختار

هدف اصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را شاید بتوان با توجه به اساسنامه آن فراهم آوردن شرایط و تشویق کشورهای جهان برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای دانست که برای رسیدن به هدف بوسیله سه رکن کنفرانس عمومی،شورای حکام و دبیرخانه انجام وظیفه می کند.

کنفرانس متشکل از نمایندگان کشورهای عضور آژانس است و امور مالی و اداری،خز مشی،پذیرش عضو جدید،انتخاب دبیر کل و اعضای انتخابی شورای حکام بخشی از وطایف کنفرانس عمومی است که البته در همایش سالیانه آن انجام می گیرد

شورای حکام نیز که متشکل از ۳۵ نفر از منتخبین دولتهای عضو توسط کنفرانس عمومی و منتصبین شورای حکام پیشین هستند و ارائه پیشنهاد امورات به کنفرانس و  و عموما پنج بار در سال تشکیل جلسه می دهد و به تأیید توافقنامه‌های پادمانی و انتشار استانداردهای ایمنی آژانس می‌پردازد  و البته دارای سهمیه بندی جغرافیایی است.

دبیرخانه سومین رکن آزانس است که در راس آن دبیرکل قرار دارد که با پیشنهاد شورای حکام و تایید کنفرانس برای چهارسال انتخاب می شود  و اداره امور جاری آژانس را برعهده دارد.

 81385231-4087954

آژانس بین الملی انرژی اتمی،سیاست حقوقی غرب

آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمان تاسیس صرفا نهادی فنی و حقوقی برای واسطه گری در تهیه مواد و خدمات و تبادل اطلاعات به منظور توسعه فناوری انرژی هسته ای بود که البته به مرور زمان و توسعه پادمان ها Safeguards و تشکیل معاهده منع گسترش سلاح های اتمی (Non-Proliferation of Nuclear Weapons (NPTو پروتکل الحاقی آن  روند آژانس به سمت نظام های بازرسی جهت عدم اشاعه سلاح اتمی پیشرفت نمود و عملا اهداف ظاهری و اولیه تشکیل آن در حاشیه قرار گرفت و جمهوری اسلامی ایران ک از ابتدای تاسیس آژانس  به عضویت آن در آمده علی رغم پرداخت شش درصد از بودجه آژانس به عنوان حق عضویت از مزایایی برخوردار نشده و مجبور به تعلیق فعالیتهای صلح آمیز هسته ای خود شده است.

با توجه به تاریخچه  تشکیل و توسعه آژانس و زمینه های سیاسی و تاریخی کشورهای غربی در رابطه با این سازمان بین المللی به نظر می رسد آژانس بین المللی انرژی اتمی و هیاهو های آن همه و همه در حال حاضر دو کارویژه عمده دارد: یکی تبدیل شدن به ابزاری حقوقی برای تحت فشار قرار دادن کشورهای مخالف سیاستهای قدرتهای غربی  و دیگری عاملی برای مغفول ماندن مساله مهم خلع سلاح هسته ای و “اتم برای صلح” که بهانه اصلی تشکیل این سازمان بوده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید