ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۱ ب.ظ
بنا بر مصوبه روز گذشته رژیم صهیونیستی
مفاد مصوبه جدید «قانون ملیت» اسراییل / مهر تایید بر آپارتاید یهودی
بر اساس این قانون هویت اسرائیل به عنوان ملت یهودیان و پاسدار انگیزه های بنی اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی و دموکراتیک در قانون اساسی اسرائیل تعیین شد.

کافه حقوق – همانطور که انتظار میرفت، دولت اسرائیل قانون ملیت را تصویب کرد. این قانون که در آن پر است از مفاد نژاد پرستی روز گذشته به تصویب رسید. بر اساس این قانون دوباره اسراییل ثابت کرد که هرگز هویت غیر از یهودی از جمله عرب را نخواهد پذیرفت.

این قانون که از نظر بسیاری از کارشناسان، یک فانون نژاد پرستانه محسوب میشود، در حالی به تصویب میرسد که درگیری و نا آرامی در محله قدس وجود دارد. اقدامات عقب نشینانه رژیم صهیونیستی و اجازه حضور و اقامه نماز از سوی آنان، نوعی پیش گیری از شکل گیری انتفاضه و اتراض به تصویب این قانون است.

Mideast-Israel-Israel_Horo1

بر اساس این قانون هویت اسرائیل به عنوان ملت یهودیان و پاسدار انگیزه های بنی اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی و دموکراتیک در قانون اساسی اسرائیل تعیین شد.

اصول این قانون عبارتند از:

– سرزمین اسرائیل میهن یهودیان است و محل استقرار دولت اسرائیل.

– اسرائیل خانه ملی یهودیان است و آنها حق مطلق دارند تحت میراث تاریخی و فرهنگی و خودمختاری ملی در سرزمین پدری خود زندگی کنند.

– طبق این قانون، کشور اسرائیل یک کشور دموکراسی، بر اساس آزادی، عدالت و صلح است که برای حفظ حقوق شخصی تمام شهروندان طبق قانون تشکیل شده است.

– هر یهودی حق مهاجرت به اسرائیل و دریافت اقامت اتوماتیک و شهروندی قانونی را خواهد داشت.

– دولت مسوول حفاظت از میراث و سنت های فرهنگی و تاریخی یهودی و حفاظت از منافع تمام یهودیان جهان در خارج از کشور است.

– سرود ملی و پرچم اسرائیل تا ابد، بر یهودی بودن کشور اسرائیل تأکید خواهد داشت و بحث مختلط کردن نشانه های اسراییل بین اعراب و یهودی ها غیر قانونی خواهد بود.

– در تمام مدارس و یگان های آموزشی تاریخ یهود، میراث و سنت یهود مطالعه و تدریس خواهد شد.

– هر ساکن اسرائیل ، صرف نظر از مذهب، نژاد یا ملیت، برای حفظ فرهنگ، میراث فرهنگی، زبان و هویت خود آزاد است.

TZExample

این قانون در حالی به تصویب کابینه نتانیاهو با رای ۱۴ بر ۷ میرسد که درگیری و اختلاف سلیقه فراوانی میان اعضای کابینه درگرفته بود و ابتدای جلسه نتانیاهو شروع به سرزنش زیپی لیونی وزیر عدالت کرده بود که اگر زودتر چنین مصوبه ای داشتیم، به چنین روزی نمیرسیدیم.

اسراییل هیچ گاه صاحب یک قانون اساسی مدون نشده است و اختلافات همیشگی میان یهودیان اسراییل، آنان را هرگز موفق به این کار نکرده است. اما پس از ۷۰ سال، امروز موضوع تابعیت و ملیت در اسراییل مشخص شد که خود یک آپارتاید نژادی را در قرن دموکراسی به جهان نمایش میدهد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید