ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۶:۰۲ ق.ظ
نامه جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به نمایندگان مجلس پیرامون انتخاب اعضای ناظر در «شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی»:
نوعی بی برنامگی و سیاست زدگی در عرصه ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی موجود است/ حمایت خود را از آقایان حجه الاسلام سلیمی و دکتر ساداتی نژاد اعلام می نماییم
بدون شک یکی از مولفه های تاثیرگذار بر سرعت رشد علمی کشور، وضعیت ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی است. آنچه ما در این سالها شاهد آن بوده ایم، حاکی از نوعی بی نظمی، بی برنامگی و در بعضی موارد سیاست زدگی در عرصه جذب و ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده است.

کافه حقوق: جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بی نظمی، بی برنامگی و در بعضی موارد سیاست زدگی در عرصه جذب و ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی، از عضویت حجت الاسلام سلیمی و دکتر ساداتی نژاد در «شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی» اعلام حمایت کردند.

به گزارش کافه حقوق متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با عنایت به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه خطیری که در عرصه های قانون گذاری و نظارت برای مجلس در نظر گرفته شده است، همواره اهمیت و تاثیرگذاری عملکرد نمایندگان محترم در تعیین سرنوشت و آینده این مرز و بوم بر کسی پوشیده نبوده است. امروز نیز که به همت اساتید، دانشمندان و پژوهشگران این سرزمین در میدان جهاد علمی، وضعیت علمی کشور در رقابت با سایر کشور های جهان، از یک موقعیت بسیار خوبی برخوردار است به طوری که در جایگاه پانزدهمین کشور پیشتاز علمی در جهان قرار گرفته ایم، این اهمیت و تاثیرگذاری عملکرد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای تقویت سرعت رشد علمی و ارتقا جایگاه علمی  کشور بیش از هر زمان دیگری احساس می گردد.
بدون شک یکی از مولفه های تاثیرگذار بر سرعت رشد علمی کشور، وضعیت ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

آنچه ما در این سالها شاهد آن بوده ایم، حاکی از نوعی بی نظمی، بی برنامگی و در بعضی موارد سیاست زدگی در عرصه جذب و ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده است. ادامه این روند قطعا آسیب های فراوانی را به جایگاه علمی کشور وارد خواهد ساخت و یکی از سرمایه های اصلی این کشور، یعنی دانشجویان خواهان ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی را، به تباهی خواهد کشانید.

اما بعد از تصویب «قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور» و نظام مند کردن جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی بارقه های امیدی در میان ما دانشجویان شکل گرفت و از این رو مشتاقانه خواستار اجرای هر چه سریع تر این قانون در دستگاه های اجرایی مربوطه هستیم.

پیروی اجرای قانون مذکور و با توجه به دستور کار این هفته مجلس که از سوی هیات رئیسه محترم مجلس اعلام گردیده، دو نفر از نمایندگان مجلس جهت عضویت در «شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی» انتخاب خواهند شد که در همین راستا ما به عنوان جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی حمایت خود را از آقایان حجه الاسلام سلیمی و دکتر ساداتی نژاد برای عضویت در این شورا به دلیل سوابق ارزشمندشان در آموزش عالی اعلام می داریم.

و من الله توفیق


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید