ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۴ ب.ظ
لایحه درآمدهای پایدار شهری در راستایی است؟
عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با بیان اینکه لایحه درآمدهای پایدار شهری به شفاف‌سازی مالی شهرداری‌ها کمک می‌کند، گفت: لایحه درآمدهای پایدار شهری منجر به تقویت شهرداری ها می‌شود.

سیدمهدی مقدسی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت ارایه سریع‌تر لایحه درآمدهای پایدار شهری، افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهری چندسالی است که در دولت مطرح شده اما هنوز به مجلس ارایه نشده است، این در حالی است که لایحه درآمدهای پایدار شهری از مطالبات اصلی شهرداری ها به شمار می رود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از رئیس جمهور انتظار است در ارسال این لایحه به مجلس سرعت عمل داشته باشد زیرا شهرداری ها اکنون در حوزه درآمدها دچار بلاتکلیفی هستند.

مقدسی تاکید کرد: تصویب لایحه درآمدهای پایدار سازوکاری را برای درآمدهای مشخص و روشن شهرداری‌ها فراهم می‌کند که در راستای شفاف سازی مالی آنها است؛ طی چند سال گذشته شهرداری ها به جهت آنکه از درآمدهای پایدار برخوردار نبودند اغلب به مسیرهای دیگری مانند تراکم فروشی گرایش پیدا کردند و برای کسب درآمد به راه هایی که به ضرر شهرها بوده روی آوردند.

وی افزود: لایحه درآمدهای پایدار شهری می تواند به تقویت شهرداری ها کمک کرده و باعث شفافیت های مالی آن‌ها شود همچنین منابع مالی نیز به گونه ای هدایت خواهد شد تا مدیریت شهری باعث رسیدن شهر به جایگاه واقعی خود شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اخیرا نیز بحثی مطرح شده تا سهم شهرداری از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در دست دولت قرار گیرد که این نیز اقدام قابل قبولی به شمار نمی رود؛ دولت باید مدیریت شهری را تقویت کند نه اینکه باعث محدود کردن آن شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از وزیر کشور درخواست دارم تا لایحه درآمدهای پایدار شهری و مدیریت یکپارچه شهری را به مجلس ارایه کنند زیرا این یکی از وعده های عملیاتی نشده رییس جمهور است که امیدواریم شکل اجرایی به خود گیرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید