ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۸ ق.ظ
عذرخواهی رئیس دیوان عدالت اداری از مردم به دلیل اطاله دادرسی
بنده به دلیل اطاله دادرسی و طولانی بودن زمان رسیدگی در دیوان عدالت اداری احساس شرمندگی کرده و از مردم صادقانه عذرخواهی میکنم چرا که باید در کوتاه ترین زمان(سه ماه) رسیدگی صورت بگیرد که اکنون بیش از یک سال صورت می‌گیرد.

خبرگزاری تسنیم: گفت: بنده به دلیل اطاله دادرسی و طولانی بودن زمان رسیدگی در دیوان عدالت اداری احساس شرمندگی کرده و از مردم صادقانه عذرخواهی میکنم چرا که باید در کوتاه ترین زمان(سه ماه) رسیدگی صورت بگیرد که اکنون بیش از یک سال صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: سال گذشته ما تحولات بسیاری در دیوان عدالت اداری شاهد بودیم. که یکی از آنها تغییر قانون آیین دادرسی دیوان عدالت اداری بود که با تلاش مجلس و دولت روی آن کار شده و به تصویب نهایی رسید و از مرداد لازم‌الاجرا شد؛ در قانون جدید رسیدگی دو مرحله‌ای شد که این امر موجب اتقان آرا می‌شود. ما توانستیم در زمانی مناسب و قانون مقدمات را انجام دهیم و شعب بدوی و تجدیدنظر شروع به کار کرده و بسیاری از احکام ما در شعب بعدی صادر و کمتر به مرحله تجدیدنظر می‌رسد.

*کمتر از ۳۰ درصد آرا تجدیدنظرخواهی می شود
وی با بیان اینکه کمتر از ۳۰ درصد آرا تجدیدنظرخواهی می‌شود، ادامه داد: برای اینکه مردم مطمئن باشند آرای صادره دیوان عدالت اداری باعث اتقان آرا و رعایت حقوق آنها می‌شود مواردی که رئیس قوه‌قضاییه مغایر موازین شرعی می‌دانستند مجدد درخواست رسیدگی می‌دادند که این امر با وجود قانون جدید فرآیند رسیدگی را به گونه‌ای مطلوب شکل داد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بحث راه‌اندازی دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در مراکز استان‌ها امر بسیار مهمی بود که صورت گرفت و موجب قانونمند شدن اقدامات شد. در واقع به موجب برنامه قانون پنجم و قانون جدید دیوان عدالت این امر صورت گرفت و ما در طول دو سال مقدمات این موضوع را فراهم کردیم که خوشبختانه اواخر سال گذشته تمام استان‌ها به دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری مجهز شدند؛ این دفاتر در تسهیل امور مردم موثر است همچنین مراجعات مردم به تهران کمتر شده است و تمامی خدماتی که از طریق دیوان به مردم صورت می‌گیرد در همان استان‌هاست؛ این دفاتر علاوه بر خدمات قضایی مراکزی برای ارشاد و معاضدت محسوب می‌شوند.
منتظری بیان کرد: براساس آماری که داریم، آمار ارجاعی دادگاه‌ها و دادسراها کمتر از شعبات دیوان عدالت اداری است در واقع کمتر شعبه‌ای در سراسر کشور و همچنین دادگاه های مختلف به اندازه دیوان عدالت ارجاعی دارند؛

۲۰۰ تا ۲۵۰ فقره ارجاعی داریم
وی گفت: بنده به دلیل اطاله دادرسی و طولانی بودن زمان رسیدگی در دیوان عدالت اداری احساس شرمندگی کرده و از مردم صادقانه عذرخواهی می‌کنم چرا که باید در کوتاه ترین زمان(سه ماه) رسیدگی صورت بگیرد که اکنون بیش از یک سال صورت می‌گیرد. ما شرمنده هستیم از اینکه برخی مردم مراجعه می‌کنند ولی در کوتاه ترین رسیدگی صورت نمی‌گیرد که این امر هم به دلیل سنگینی پرونده ها و محدودیت در جذب قاضی و کسرت وارده است.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: با توجه به وارده های دیوان عدالت نتوانستیم قاضی جذب کنیم در واقع کار برای قضات بسیار سنگین شد.
منتظری با بیان اینکه ۲۰۰ تا ۲۵۰ فقره ارجاعی داریم گفت: قضات ما در دیوان عدالت اداری به غیر از حضور در شعب در هیئت عمومی نیز حضور دارند؛ تعامل دستگاه های اجرایی برای قضات بسیار موثر است و همچنین آموزش و دستگاه اجرایی امری اساسی است که باید مدنظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: ۴۷ فقره شکایت از مصوبات دولت یازدهم تاکنون صورت گرفته است درواقع از ابتدای شروع دولت تاکنون چنین میزان از مصوبات دولت شکایت شده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید