ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰ ب.ظ
آشنایی با فصلنامه های حقوقی
پژوهشنامه حقوق کیفری – دانشگاه گیلان
با توجه به اهمیت شناخت این فصلنامه ها از سوی اساتید و دانشجویان پژوهشگر حقوقی،کافه حقوق تصمیم دارد به معرفی فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و یا علمی- تخصصی بپردازد.باشد که مورد استفاده و راهنمایی اساتید و دانشجویان برتر حقوقی واقع گردد.
گروه علمی کافه حقوق: تعداد مقالات علمی جامعه ی دانشگاهی هر کشور و همینطور کیفیت مقالات ارائه شده یکی از شاخص های مهم برای شناخت وضعیت آن کشور در تولید علم در هر رشته ی علمی دانشگاهی می باشد.فصل نامه های علمی و از جمله فصل نامه های حقوقی از جمله نشریاتی هستند که به انتشار مقالات اساتید برجسته و دانشجویان در هر رشته ی دانشگاهی مشغول می باشند.این فصل نامه ها بنا بر درجه امتیاز کسب شده و درجه ی اعطایی به آنها توسط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به چند دسته تقسیم می شوند.فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و علمی- تخصصی از این دسته می باشند.

با توجه به اهمیت شناخت این فصلنامه ها از سوی اساتید و دانشجویان پژوهشگر حقوقی،کافه حقوق تصمیم دارد به معرفی  فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و یا علمی- تخصصی بپردازد.باشد که مورد استفاده و راهنمایی اساتید و دانشجویان برتر حقوقی واقع گردد.

پژوهشنامه حقوق کیفری – دانشگاه گیلان

پژوهشنامه حقوق کیفری حاصل تلاش و فعالیت گروه حقوق دانشگاه گیلان با همکاری انجمن ایرانی حقوق جزا است. این نشریه در ابتدا و از سال ۱۳۸۹ با نام «پژوهشنامه حقوقی» انتشار یافت و بعد از انتشار چند شماره با توجه به نظر کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و به منظور تخصصی شدن مقالات با عنوان «پژوهشنامه حقوق کیفری» منتشر شد. این مجله با توجه به رعایت استاندادهای مورد نظر کمیسیون نشریات وزارت علوم از اولین شماره دارای رتبه علمی پژوهشی است. این نشریه در ارزیابی اخیر کمیسیون نشریات در ردیف نشریات با درجه بالا ارزیابی و با توجه به تلاش سردبیر و اعضای هیات تحریریه تلاش می نماید با حفظ جایگاه علمی و پژوهشی مجله به صورت منظم نسبت به انتشار مقالات علمی و پژوهشی در حوزه حقوق کیفری و جرم شناسی اقدام نماید.791469274516 (Custom)

انتشار مقاله­ های علمی پژوهشی و عرضه نتایج تحقیقات در زمینه حقوق کیفری و جرم­شناسی به منظور تولید و ارتقای سطح دانش، انتقال و تبادل یافته­ ها، تجربیات و دستاوردهای پژوهشی، بسط همکاری و تعامل علمی بین کنشگران حوزه حقوق کیفری به منظور تبادل آموخته­ ها و تجربیات و تقویت فضای گفتگو و نقد اندیشه، کمک به توسعه علمی کشور از طریق طرح  مسائل و کوشش جهت تبیین و ارایه راه حل­ها از جمله اهداف این نشریه است.

دست اندرکاران نشریه امیدوارند با نشر اندیشه های نو در حوزه موضوعی مجله بتوانند به گسترش مرزهای دانش و چاره جویی برای چالش های موجود در حوزه حقوق کیفری و جرم شناسی کمک نمایند.

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز:دانشگاه گیلان

مدیر مسئول: محمد رضا نظری نژاد

سردبیر:علی حسین نجفی ابرندآبادی

جانشین سردبیر: حسین آقابابایی

مقالات منتشر شده در آخرین شماره دوفصلنامه

۱

اثر اقرار ناتمام در امور کیفری؛ از تعزیر تا تطهیر

صفحه ۷-۲۲
اردوان ارژنگ؛ محمدرضا حمیدی

۲

نقش نظریات اخلاقی و فلسفی در مسئله اکراه در قتل در حقوق بین‌الملل کیفری

صفحه ۳۷-۵۹
علیرضا تقی پور؛ سیدرضا رفیعی

۳

مبانی فقهی، حقوقی جرم‌انگاری تصدی بیش از یک شغل دولتی در حقوق ایران

صفحه ۶۱-۸۶
فریدون جعفری؛ محسن عباسی مقرب

۴

جهانی شدن تروریسم و راهکارهای حمایت مؤثر از بزه دیدگان آن

صفحه ۸۷-۱۱۳
محمود جلالی؛ زینب سادات موسوی

۵

جایگاه تعدد نتیجه در حقوق کیفری ایران

صفحه ۱۱۵-۱۳۶
احمد حاجی ده آبادی؛ امیر باقرزادگان؛ محمد میرزایی

۶

تحولات تقنینی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران

صفحه ۱۳۷-۱۵۳
عباس سلمانپور؛ حسن کاظمی

۷

اصل تفکیک مقام تعقیب از مقام تحقیق در حقوق ایران

صفحه ۱۵۵-۱۷۷
ابوالحسن شاکری؛ رضا هادی زاده

۸

معیارهای تعیین جزای نقدی اشخاص حقوقی در نظام کیفری ایران، آمریکا و انگلستان

صفحه ۱۷۹-۲۰۴
محسن شریفی؛ محمدجعفر حبیب زاده

۹

بررسی تطبیقی کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با فساد مالی و قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد

صفحه ۲۰۵-۲۲۹
محمدرضا نظری نژاد؛ خشایار اسفندیاری فر

آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید