ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ ق.ظ
وکیل مدافع: «بابک زنجانی» قصد ضربه زدن به نظام را ندارد/ وکالت جدید متهم نفتی برای پیگیری اموال وی در دبی
وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: بابک زنجانی اخیرا وکالتی جدید برای پیگری اموالش در دبی به شرکت نفت داده است که نشان از حس نیت وی دارد.

رسول کوهپایه زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص واگذاری ۲ هزار میلیارد از اموال موکلش به شرکت نفت، اظهار داشت: امروز بر اساس اعلام رسمی دادستانی استان تهران ۲ هزار میلیارد تومان از اموال داخل کشور زنجانی به شرکت نفت واگذار شده است که این خبر می تواند حاوی چند نکته و پیام باشد.

وی افزود: نکته اول این است که تا این زمان هنوز رای قطعی علیه موکلم صادر نشده است و اساسا زمانی متهم مکلف به پرداخت بدهی و جبران خسارت است که رای قطعی صادر شده باشد و ضمن آن محکوم به رد مال شود.

وکیل مدافع بابک زنجانی ادامه داد : موکلم از همان ابتدا و از بدو بازداشت شخصا و با اختیار و داوطلبانه اعلام کرد که هرچه اموال در داخل کشور دارم به شرکت نفت واگذار می کنم و در واقع یک وکالت رسمی برای این منظور به شرکت نفت داد که با همکاری دادستانی تهران و کانون کارشناسان رسمی دادگستری بعد از ارزیابی اولیه اموال امروز اعلام شد که به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان اموال موکلم به شرکت نفت منتقل شده است.

کوهپایه زاده افزود: انتقال اموال نشان می دهد که موکلم با اراده شخصی تلاش داشته تا آنجا که امکان دارد بدهی را پرداخت و خسارت وارده را جبران کند که این موضوع به لحاظ قانونی، زنجانی را مشمول تخفیف قرار می دهد.

وی گفت: موکلم معتقد است کارشناسی برخی از اموال بر اساس قمیت عادلانه و معاملات روز انجام نشده است و اگر برخی اموال به گونه ای دیگر کارشناسی می شد، قطعا مقدار بیشتری از بدهی زنجانی پرداخت می شد.

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: بابک زنجانی اگر قصد کلاهبرداری و ضربه زدن به نظام را داشت هیچ وقت در کشور چندین هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نمی کرد و اهل فن به خصوص کارشناسان علم جرم شناسی معقتد هستند و تاکید می کنند که کسی که کار تجاری با این اعداد و ارقام بالا انجام می دهد، اگر سوء نیتی داشت هیچ وقت این اموال را در ایران سرمایه گذاری نمی کرد.

کوهپایه زاده تاکید کرد: بابک زنجانی انسان باهوشی است و این قدر توانایی داشت که به گونه ای سیستم تجاری خود را تنظیم کند که اگر قصد کلاه برداری داشت از کشور خارج شود به گونه ای که حتی یک ریال در داخل کشور باقی نگذارد، کما اینکه افرادی اموال را از کشور خارج کردند و هنوز هم تحت تعقیب هستند و یک ریال هم از خودشان باقی نگذاشتند.

وی ادامه داد: تمام این مسایل نشان می دهد که زنجانی قصد مقابله و ضربه زدن به نظام را ندارد.

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: جدا از اموالی که امروز به شرکت نفت منتقل شد، موکلم فروردین ماه وکالتی برای پیگیری اموال خود در ترکیه به شرکت نفت داد و اخیرا هم وکالتی جدید برای پیگیری اموال در دبی به شرکت نفت داده شده است، زیرا به دلیل شرایط موکلم افرادی به اموال وی در خارج از کشور تعرض کرده اند و این وکالت ها نشان می دهد متهم همکاری لازم را با شاکی انجام می دهد و باید این همکاری مد نظر دادگاه قرار بگیرد و زمینه تخفیف فراهم شود.

کوهپایه زاده بیان داشت: اگر اموال خارجی زنجانی با این ۲ وکالت به بیت المال بازگردد، رقم بسیار قابل توجهی از بدهی موکلم پرداخت می شود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای صدور قرار وثیقه گفت: ما همچنان منتظر هستیم، زیرا مطابق اصل ۱۶۱ قانون اساسی مهم ترین وظیفه دیوان عالی کشور، نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم است و به دلیل اینکه طبق قانون متهم نمی تواند بیش از ۲ سال در بازداشت موقت در زندان باقی بماند، در صورتی که  زنجانی به مدت ۲ سال ۸ ماه در بازداشت به سر می برد، مرجع قضایی مکلف است قرار بازداشت را به قرار وثیقه تبدیل کند، بنده امیدوارم قضات دیوان عالی کشور که پرونده را در مرحله فرجام خواهی رسیدگی می کنند تصمیم مقتضی را در این خصوص بگیرند و جهت تودیع وثیقه تذکر لازم را به دادگاه بدوی بدهند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید