ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۹ ب.ظ
لزوم تغییر قوانینی که بر مبنای نان‌آور بودن مردان تنظیم شده‌
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید به فکر ایجاد برابری جنسیتی در فرصت‌های مختلف شغلی بود؛ معتقد است ایجاد فرصت شغلی برابر در جامعه باید بر اساس توانمندی و شایستگی افراد صورت گیرد.

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با تقدیر از تلاش دولت برای ایجاد عدالت جنسیتی در آزمون استخدامی آتی دولت، گفت: عدالت جنسیتی  حکم می‌کند زنان بتوانند در عرصه‌هایی که تخصص و شایستگی آن را دارند مشغول به کار شوند، متاسفانه در فرصت‌های شغلی مختلف اولویت‌هایی برای مردان در یک موقعیت برابر در نظر گرفته می‌شود که توجیه‌پذیر و قابل قبول نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار جمعیتی به سمت افزایش تجردگرایی و بالارفتن سن ازدواج بانوان می‌رود لذا باید قوانینی که بر مبنای نان‌آور بودن مردها تنظیم شده‌ را تغییر داد، افزود: از انجا که امروزه تعداد فرزندان یک خانواده بسیار کم شده در صورتی که هر دو فرزند دختر باشند و بخواهند مخارج خود و والدینشان را تامین کنند نیاز به شغل مناسب دارند لذا باید به فکر ایجاد برابری جنسیتی در فرصت‌های مختلف شغلی بود.

وی با تاکید براینکه ایجاد فرصت شغلی برابر در جامعه بر اساس توانمندی و شایستگی افراد ضروری است، گفت: ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی برای زنان، بعد از دستور توقف آزمون استخدامی دولت توسط رییس‌جمهور به منظور رفع تبعیض، نقطه عطفی برای از بین بردن دیگر تبعیض‌ها در جامعه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با حمایت از کاهش تبعیضی که ۳۲ درصد از شغل‌ها را منحصر به مردان و تنها نیم درصد از مشاغل را مختص به زنان کرده بود، افزود: اینکه زنان نمی‌توانستند در بیش از۳۰درصد از مشاغل همکاری داشته باشند نسبت بالا و نامتعادلی بود و به طور کلی انحصار بار مفهومی بسیار منفی به دنبال دارد.

رییس فراکسیون زنان مجلس در پایان تاکید کرد: حق انتخاب، استعداد، تخصص، توانایی و شایستگی باید در رأس انتخاب افراد برای یک شغل باشد، نه مرد یا زن بودن آنها.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید