ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۹ ب.ظ
نامه جمعی از تشکل‌های دانشجویی:
آقای روحانی، درباره تحصیل برادرتان در دانشگاه شهید بهشتی شفاف‌سازی کنید
جمعی از تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار شفاف‌سازی روند تحصیل فریدون در دانشگاه شهید بهشتی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمعی از تشکل‌های دانشجویی کشور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار شفاف‌سازی در مورد تحصیل برادر وی در دانشگاه شهید بهشتی شدند.

در ابتدای این نامه آمده است: همان‌طور که مستحضرید چندی پیش اساتید محترم و هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، در بیانیه‌ای مدعی شدند که برادر شما، به‌صورت غیرقانونی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده است و به‌دلیل غیرعادلانه بودن این اتفاق، واکنش‌های زیادی به این موضوع نشان داده شد، از این رو انتظار می‌رفت که به‌سرعت به این مسئله واکنش نشان دهید و موضوع را برای اذهان عمومی روشن سازید؛ ولی این کار از سوی حضرت‌عالی انجام نشد و همین موضوع باعث شد که در فاصله کوتاهی، تحصیل شبهه‌انگیز آقای فریدون در دانشگاه شهید بهشتی، برای افکار عمومی تبدیل به یک چالش فراگیر شود.

این تشکل‌های دانشجویی تأکید کردند: در ادامه‌ این ماجرا، سازمان سنجش و آموزش کشور مدعی شد که برادر جناب‌عالی از سهمیه ایثار‌گری استفاده کرده است، ولی پس از مدت کوتاهی مشاور رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران در امور ایثارگران مدعی شد که «جناب آقای فریدون، اصلاً پرونده‌ ایثارگری ندارد و در این صورت چطور ممکن است از سهمیه ایثارگری استفاده کرده باشند؟!»، ادعای مشاور رئیس دانشگاه شهید بهشتی در امور ایثارگران سؤال‌های زیادی را در ذهن مردم، به‌خصوص دانشجویان ایجاد کرد.

در ادامه نیز تأکید شد: حال بعد از همه‌ این اتفاقات، ما به‌عنوان یک جریان دانشجویی مسلمان، وظیفه خود دانستیم که از حضرت‌عالی درخواست کنیم که در مورد اتفاقات مذکور، برای افکار عمومی و به‌خصوص دانشجویان کشور، شفاف سازی را مد نظر قرار دهید. همان‌طور که استحضار دارید، حکومت اسلامی یک موهبت الهی است و به‌عنوان امانتی سنگین در این برهه‌ حساس از تاریخ انقلاب اسلامی به دستان شما سپرده شده است و به همین دلیل، انتظاری که از شما وجود دارد این است که عملکردتان در طراز اسلام و انقلاب اسلامی باشد.

در قسمت دیگری از این نامه آمده است: امروز توقع دانشجویان از حضرت‌عالی این است که یا با ارائه سند و مدرک، برادرتان را از این اتهام مبرا کنید و یا به‌عنوان یک حاکم اسلامی متعهد به اصول اسلام، رفتاری علوی از خود نشان داده و رفتار حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) با برادرش عقیل را سرلوحه کار خود قرار دهید. امروز، تمام نگرانی ما این است که مبادا ماجراهای تلخی که در دولت‌های قبلی اتفاق افتاد، دوباره تکرار شود. برایمان فرقی ندارد که فساد و رانت در کدام دولت اتفاق بیفتد.

این تشکل‌های دانشگاهی ادامه دادند: از شما به‌عنوان کسی که چندی پیش، با مطرح کردن مسئله بورسیه‌های غیرقانونی که در دولت قبل ۱۱۰۰ بورسیه غیرقانونی به افراد خاصی داده شده است، اذهان عمومی را متوجه آن کردید، انتظار می‌رود که در مورد مسائل مطرح شده در مورد برادرتان، به‌گونه‌ای رفتار نکنید که این شائبه به اذهان عمومی متبادر گردد که شما از اعتماد عمومی که نسبت به شما ایجاد شده است، درحال سوء استفاده هستید. «بورسیه و ماادراک ما البورسیه» را در مورد برادرتان شفاف سازی کنید.

در پایان این نامه آمده است: امروز نگرانی ما این است که رانت‌ها، دروغ‌ها و فساد‌های جناب آقای حسین فریدون که از سوی مقامات رسمی قوای مقننه و قضاییه اعلام شده به جایی برسد که شاهد تکرار رابطه مشایی ــ احمدی‌نژاد در دولت منتسب به حضرت‌عالی نیز باشیم. یقیناً یکی از دلایلی که اقبال مردم را در انتخابات سال ۹۲  متوجه حضرت‌عالی کرد، انتقاداتی بود که نسبت به دولت قبل داشتید، ولی حالا شاهد تکرار بسیاری از اتفاقات بدی هستیم که در دولت قبل اتفاق افتاده بود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید