ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۰:۲۶ ق.ظ
بقایی از شکایت علیه اشرفی اصفهانی گذشت کرد
به دنبال عذرخواهی رسمی حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی رئیس هیئت بدوی تخلفات نهاد ریاست جمهوری، بقایی با حضور در دادگاه ویژه روحانیت از ادامه شکایتش علیه اشرفی اصفهانی گذشت کرد.

سید عادل حیدری وکیل حمید بقایی با اعلام این خبر، به خبرگزاری تسنیم گفت که موکلش صبح امروز(شنبه) ۱۳ شهریور در دادگاه ویژه روحانیت حضور یافت و اعلام رضایت کرد.

بر اساس این گزارش، حجهالاسلام اشرفی اصفهانی پیشتر طی نامه‌ای به حمید بقایی از او عذرخواهی و اعلام کرده بود: آنچه اینجانب در جلسه افطاری آذری‌های مقیم تهران در سال گذشته (۱۳۹۴) در رابطه با جناب مهندس بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق گفته‌ام و در روزنامه قانون منتشر شده بود صحت نداشته و خلاف واقع بوده و از بابت این سخن مطرح شده از ایشان عذر می‌خواهم.

حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی با شکایت حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق به اتهام نشراکاذیب در دادگاه ویژه روحانیت به ۲ سال حبس تعلیقی و ۲ سال انفصال از هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری محکوم شده بود.

۱۸ خرداد سال ۹۴ بود که حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای از بازداشت شدن حمید بقایی؛ معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق خبر داد؛ نزدیک به یک ماه از بازداشت بقایی گذشته بود که حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری مدعی شد «بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و در حدود ۱۰ کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.»

این اظهارنظر اشرفی اصفهانی بازتاب‌ زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرد تا جایی که سازمان بازرسی کل کشور از او خواست اگر اسناد و مدارکی دال بر صحت اظهاراتش دارد در اختیار این سازمان قرار دهد تا رسیدگی شود اما اشرفی اصفهانی نه تنها سند و مدرکی ارائه نداد بلکه گفت این ادعا بر اساس شنیده‌هایش بوده که به استناد به یکی از مسئولان امنیتی در نهاد ریاست جمهوری بیان کرده است.

این پایان کار نبود و حمید بقایی ۲۴ مرداد ۹۴ از رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به اتهام افترا و نشر اکاذیب به دادسرای ویژه روحانیت شکایت کرد.

بقایی ۲۸ دی سال گذشته با حداقل قرار یعنی قرار کفالت از زندان آزاد شد و هم‌اکنون نیز آزاد است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید