ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۰ ب.ظ
دو تن از نمایندگان مجلس مطرح کردند:
دولت باید در اجرائی سازی FATF شفاف سازی بکند
حجت الاسلام محمدباقرعبادی
می توانیم به اجرائی سازی این معاهده نگاهی بیندازیم. زمانی که بانک سپه به قرارگاه خاتم الانبیا نامه می نویسد و از دادن خدمات عذر می آورد، آن هایی که محدودیت را برای ما تکذیب می کنند، واقعیت ها را نادیده می گیرند و این مسئله، اتفاق جدیدی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه حقوق، این روزها در پی عضویت ایران در گروه اقدام ویژه مالی، منتقدان و موافقان این معاهده در پی اظهار نظرهای گوناگون است. در همین زمینه نظر دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را اخذ کردیم.

عبادی

محمدباقرعبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با کافه حقوق در پاسخ به این سوال که موافقان این معاهده معتقدند که ایران در حال شفاف سازی است و مخالفان آن را خلاف منافع ملی می دانند نظر شما چیست، گفت: می توانیم به اجرائی سازی این معاهده نگاهی بیندازیم. زمانی که بانک سپه به قرارگاه خاتم الانبیا نامه می نویسد و از دادن خدمات عذر می آورد، آن هایی که محدودیت را برای ما تکذیب می کنند، واقعیت ها را نادیده می گیرند و این مسئله، اتفاق جدیدی است.
وی در پاسخ به این سوال که مجلس پس از تعطیلات چه اقدامی خواهد کرد، افزود:بخشی از نمایندگان مجلس نسبت به این مسئله، موضع دارند. دولت باید این موضوعات را شفاف بیان کند و نمایندگان در عمل می بینند، مشکلاتی بوجود می آید، نگران می شوند.
وی افزود: دولت در مقابل ابهامات دفاع کند. دولت بجای شفاف گویی به کلی گویی می پردازد و بیشتر با اظهارت خودش بر ابهامات می افزاید. به نظر می رسد دولت باید با منتقدین مهربان تر باشد و در همه ی زمینه ها از جمله این زمینه و قراردادهای نفتی شفاف سازی کند. چرا باید همه دنیا متن قراردادهای ما را بدانند، ولی مردم ما ندانند.

محمد خدابخشیهمچنین محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس در گفتگو با کافه حقوق در این زمینه گفت: انتظار نمانیدگان از وزرا این است که موضع شفافی داشته باشند و حرفی نزنند که بعد از آن زیر مجموعه مربوط به او عمل دیگری انجام بدهد. اگر غیر این بود باید وزیر مربوطه به مجلس بیاید و جوابگو باشد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید