ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۳ ب.ظ
کاهش آسیب‌ها در زندان، نیازمند چه چیزی است؟
مدیرکل زندانهای استان ایلام در بازدید اخیر خود از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی این استان به اقدامات بازپرورانه و اصلاحی تاکید داشت.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی زندانهای استان ایلام، اکبر محبی مدیرکل زندانهای استان ایلام در بازدید اخیر خود از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی این استان به اقدامات بازپرورانه و اصلاحی تاکید داشت.

محبی اذعان داشت: زندانیان در قالب برنامه های فرهنگی و اجتماعی اصلاح می شوند و تدوین برنامه های مذکور می بایست مطابق با اصول و اهداف سازمانی باشد و ضمن نیازسنجی زندانیان به مرحله انجام برسد. محبی خاطر نشان کرد: اصلاح رفتار و بهداشت روان اصل و ریشه کار اصلاح و تربیت است و کار فرهنگی میتواند زمینه رشد و بالندگی اخلاقی را در مددجویان فراهم سازد و آسیب رفتارها را در وی کاهش دهد.

وی افزود: کاهش آسیبها در زندان نیازمند افزایش و انسجام برنامه های دینی و فرهنگی است و از این طریق است که می توان بر روح و فکر زندانی تاثیر مثبت گذاشت. محبی گفت: هرچند که کار تبلیغ و پرداختن به کارهای فرهنگی در زندانها دشوارتر است ولی به یقین معنویت و روحانیت این کار و ثواب و اجر معنوی این کار نزد خداوند بیشتر خواهد بود و تاثیرات مثبت آن در اصلاح زندانیان به وضوح قابل مشاهده است.

مدیرکل زندانهای استان ایلام با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ دینی و ارزشی در بین مددجویان گفت: در حوزه فرهنگی با رویکرد کاهش آسیب و در قالب برنامه های زندانبانی اسلامی در تلاش هستیم با تقویت باورهای دینی و ارتقاء سطح اطلاعات و اعتقادات مذهبی، زندانیان را به مسیر اصلاح و تربیت وزندگی سالم سوق دهیم.

محبی بیان کرد: در صورت کار فرهنگی مؤثر در بخش‌های مختلف و فعالیت در زمینه‌های دینی و فرهنگی افراد و فرهنگ‌سازی شاهد کاهش میزان ورودی به زندان‌ها خواهیم بود. وی تصریح کرد: تلاش شده که در زندان‌های استان، فضایی ایجاد شود که با برنامه‌های فرهنگی در راستای تعالیم و آموزش‌های فرهنگی و دینی حرکت کرده و افراد در زندان تحت آموزش‌های لازم قرار گیرند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید