ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۸ ب.ظ
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: وجود حساسیت به پوشش مناسب در تمام کشورها/ عدم تفاوت میان زن و مرد در الزام به رعایت عفاف
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز امیدواری به اینکه متولیان فرهنگ با رویکرد ایجابی در گسترش عفاف تلاش کنند، گفت: مردم و مسئولان در بسیاری از جوامع غیراسلامی نیز به پوشش، نگاه اخلاقی دارند.

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت ترویج عفاف و حجاب در جامعه از طریق رفتارهای ایجابی و کاهش اقدامات سلبی دراین‌خصوص، گفت: نبود تفاوت میان زن و مرد نکته حائز اهمیت در حوزه عفاف و حجاب است و دیگر آنکه باید فرزندان خود را به گونهای جامعه‌پذیر کنیم که نجابت و حیا را خود بدون زور و اجبار بهعنوان نکته‌ای اخلاقی مدنظر داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به مبانی اخلاقی با رویکردی تربیتی و ایجابی سبب علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان به رعایت این مقوله خواهد شد و با توجه به اینکه با علاقه و بر مبنای انتخاب شخصی، یک زندگیِ مبتنی بر عفاف و حجاب را پذیرفته‌اند، به یقین در بزرگسالی نیز خود را ملزم به رعایت دانسته و این امر پایدار می‌ماند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از جوامع غیراسلامی با نوع پوشش متفاوت، مردم و مسئولان آنها نیز به پوشش نگاه اخلاقی دارند، افزود: بسیاری از خانواده‌های کشورهای اروپایی و آسیایی نیز بر اساس رویکردهای اخلاقی و مذهبی به متانت و عفیف بودن بها می‌دهند؛ به خصوص این امر در جوامع آسیایی رعایت می‌شود.

رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه متأسفانه نهادهای متولی امر فرهنگ نتوانسته‌اند در ایجاد جامعه آراسته به فرهنگ ایرانی – اسلامی موفق عمل‌ کنند، اضافه کرد: متاسفانه با توجه به عملکرد ضعیف کارگزاران فرهنگی و اجتماعی، ضعف در رفتارهای مبتنی بر مسئولیت‌پذیری، تعهد اجتماعی، راست‌گویی به خوبی مشاهده شده و در این بین وضعیف عفاف و حجاب قابل قبول نیست.

سلحشوری تاکید کرد: تا زمانی که مسئولان به‌جای رفتن به سمت علت‌ها به دنبال معلول باشند، رعایت اخلاق در روابط اجتماعی و فردی کمتر مشاهد خواهد شد و تا زمانی که همه را جز خود مقصر میدانیم، عدم رعایت پوشش مناسب تنها یکی از نمودهای ده‌ها بی‌هنجاری دیگری است که در جامعه پدیدار شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد که متولیان امر فرهنگ با رویکرد ایجابی و نه سلبی در بسامان کردن اوضاع فرهنگی و به ویژه گسترش عفاف سعی کنند؛ که در این راه پرچالش، نقش رسانه‌ها به خصوص صداوسیما بسیار مهم است چراکه امام راحل فرموده‌اند که صداوسیما دانشگاه انسان‌سازی است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید