ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۵ ب.ظ
شکایت شرکت نفت، اینبار از وکیل بابک زنجانی به اتهام نشر اکاذیب
شرکت نفت از رسول کوه‌پایه زاده وکیل متهم نفتی به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرد.

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: هفته گذشته احضاریه‌ای از شعبه ۴ بازپرسی فرهنگ و رسانه به دست من رسید که حکایت از شکایت شرکت نفت علیه من تحت عنوان نشر اکاذیب داشت.

وی با بیان اینکه احضاریه ۲۳ شهریور به من ابلاغ شده و من ۵ روز فرصت دارم تا خودم را معرفی کرده و توضیحات لازم را ارائه دهم گفت: در انتهای برگه احضاریه قید شده که نتیجه عدم حضور «جلب» است.

کوهپایه‌زاده تصریح کرد: شرکت نفت در پرونده فساد نفتی ۴ وکیل دارد، یک دستگاه عریض و طویل حقوقی دارد و به معنای واقعی قدرتمند است، روزی که من وارد این پرونده می‌شدم دوستانم تاکید می‌کردند که مراقب باشم چرا که این پرونده آفت‌هایی دارد.

وکیل زنجانی ادامه داد: طرف مقابل ما در این پرونده وزارت نفت و به عبارتی دولت است، مسئولان شرکت نفت با استفاده از امکانات رسانه‌ای و توانمندی هایی که داشتند مصاحبه‌های زیادی را انجام دادند، حتی وزیر نفت در مورد این پرونده مصاحبه کرده بود.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: من بارها گفتم تا زمانی که رای قطعی علیه موکل من صادر نشده صحبتی نشود اما این پرونده بیش از حد معمول رسانه‌ای شد و آنها مسائلی را مطرح کردند که من به عنوان وکیل زنجانی باید به آنها پاسخ می‌دادم.

وی افزود: دادگاه علنی برگزار شد و عنوان شد که هیچ راز مگویی وجود ندارد، مبنای برخورد من با رسانه‌ها نیز براساس تعامل بود و بدون توجه به اینکه رسانه از کدام گروه و جناح است با آنها تعامل کردند تا بتوانند اطلاع رسانی شفاف که حق مردم است کمکی کرده باشند چرا که رسانه‌ها نمایندگان افکار عمومی هستند.

وکیل زنجانی در ادامه اظهار داشت: البته من در این مصاحبه‌ها خط قرمزهایی هم داشتم و رعایت قانون، رعایت امنیت ملی و مصالح کشور برایم در اولویت بود. اما ظاهرا همین صحبت‌ها و همین تعامل با رسانه‌ها به مذاق برخی از دوستان خوش نیامده و از من شکایت کردند.

کوهپایه‌زاده با بیان اینکه من نمی‌دانم منظور دوستان وزارت نفت از نشر اکاذیب چیست گفت: من هم آرشیو کاملی از مصاحبه دوستان نفتی دارم و زمانی که آنها را ورق می‌زدم دیدم خیلی از مسئولین نفتی مصاحبه‌هایی را قبل از صدور رای قطعی داشته‌اند و مواردی را مطرح کردند که می‌تواند خلاف قانون باشد.

وکیل زنجانی تاکید کرد: برای مثال وزیر نفت در یک جلسه به صراحت گفت که زنجانی در رسانه ها پول خرج می‌کند که به نفعش بنویسند اما من برای اینکه از حاشیه پردازی جلوگیری کنم و بوی سیاسی کاری به مشام نرسد از شکایت پرهیز کردم هرچند که موکل من خواسته بود تا شکایت کنم.

وی گفت: نباید بنا بر پرداختن به مسائل حاشیه‌ای باشد و بخواهند اصل موضوع را فراموش کنند و علیه تنها وکیل زنجانی شکایت کنند و به یک اهرم فشار متوسل شوند که من ساکت شوم این کار در شان وزارت نفت نیست ضمن اینکه امور حقوقی وزارت نفت کارهای کلان تری دارد که باید به آنها بپردازد.

کوهپایه‌زاده با تاکید بر اینکه من به قانون تمکین می‌کنم و با حضور در حوزه ۴ توضیحات خود را ارائه می‌دهم گفت: امیدوارم این رفتار و آنچه قانون حکم می‌کند نسبت به همه قابل اجرا باشد.

وکیل زنجانی گفت: حالا من هم به تکلیف قانونی خودم عمل کرده و به وکالت از موکلم از وزارت نفت شکایت می‌کنم تا مشخص شود در طول این مدت اگر هم تخلفی صورت گرفته و نشر اکاذیبی بوده از سوی چه کسانی بوده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید