ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۴ ب.ظ
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: گنجاندن کالاهای خارجی در طرح کارت های اعتباری خرید کالا قابل قبول نیست!
عضوکمیسیون صنایع  و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت:گنجاندن کالاهای خارجی درطرح کارت های اعتباری ۵۰ میلیون تومانی خرید کالا قابل قبول نیست به دلیل اینکه با این کار، به جای تولیدکنندگان داخلی از واردکنندگان کالا حمایت می شود.

محمدرضا منصوری درگفت‌ وگو با خبرگزاری خانه‌ ملت با انتقاد از گنجاندن کالاهای خارجی در طرح کارت های اعتباری ۵۰ میلیون تومانی خرید کالا،گفت:یکی از اهداف در زمینه ارائه طرح کارت های اعتباری خرید کالا، رونق بخش تولید است؛بنابراین نباید این طرح منحرف نشود.

نماینده مردم ساوره و زرندیه درمجلس شورای اسلامی،افزود:بطورطبیعی رونق تولید داخلی اشتغالزایی را به همراه خواهد داشت و مقام معظم رهبری روی این موضوع تاکید دارد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:گنجاندن کالاهای خارجی درطرح کارت های اعتباری ۵۰ میلیون تومانی خرید کالا قابل قبول نیست به دلیل اینکه با این کار،از واردکنندگان کالا حمایت شده است نه تولید داخلی.

وی،ادامه داد: تولیدکنندگان خارجی از وام های بانکی با سود یک درصد استفاده می کنند؛این درحالی است تولیدکنندگان داخلی وام هایی با نرخ بالای ۲۰درصد استفاده می کنند؛بنابراین باید از تولید داخلی درعمل تقویت شود.

مسئولان بانکی با تولیدکنندگان در رابطه با طرح خرید کالا نشست برگزار کنند

منصوری افزود:در هرصورت طرح کارت های اعتباری ۵۰ میلیون تومانی باید برای خرید کالای ایرانی باشد تا بتواند در خروج از رکود موثر باشد؛البته نرخ سود بانکی کارت ها باید متناسب با تورم و مدت بازپرداخت اقساط نیز بلندمدت باشد تا مورد استقبال قرار بگیرد.

عضوکمیسیون صنایع  ومعادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید کیفیت محصولات تولیدی را ارتقای دهند و تضمین بدهند؛درصورت حمایت از تولید داخلی،کالای باکیفیت و با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می دهند و در رابطه با طرح خرید کالا بهتر است مسئولان سیستم بانکی با تولیدکنندگان نشست برگزار کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید