ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۶ ب.ظ
کلانتری ها و پاسگاه ها مکلفند پس از دریافت شکایت رسید دهند
جانشین پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی از سوی ماموران کلانتری ها و پاسگاه ها، گفت: مأموران مکلفند پس از دریافت شکایت، ‌به شاکی پرونده رسید تحویل دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی جانشین پلیس پیشگیری ناجا گفت: کلانتری‌ ها و پاسگاه ها موظفند پس از دریافت شکایت، پس از ارائه رسید به شاکی پرونده، به فوریت اقدامات بعدی خود را برابر قانون انجام دهند و این موضوع ابلاغ شده است.

وی افزود: ضابطان دادگستری موظفند شکایت کتبی یا شفاهی مردم را در هر زمان قبول کنند و در صورت شفاهی بودن شکایت باید در صورت مجلس، قید و به امضای شاکی برسد و علاوه بر آن شاکی را از حق درخواست جبران خسارت و بهره‌مندی از خدمات مشاوره ای و سایر معاضدت های حقوقی آگاه نمایند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا، رعایت حقوق شهروندی را موضوع بسیار اساسی و مهمی دانست و تصریح کرد: رعایت حقوق شهروندی از تکالیف قانونی، اخلاقی و حرفه ای ماموران کلانتری ها و پاسگاه ها است که موجب افزایش عملکرد مثبت پلیس و مشارکت بیشتر مردم در تولید امنیت خواهد شد.

وی گفت: نیروی انتظامی مظهر اقتدار و رحمت نظام اسلامی است که مظلوم و کسی که مورد ظلم واقع شده است از او کمک می گیرد و ناتوان به او پناه می برد و کلانتری ها و پاسگاه ها مظهر کمک به ستم‌ دیده و احیا کننده حق مظلوم هستند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید