ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۴ ب.ظ
آیا ریجستری به گوشی های فعال آسیبی می زند؟
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس،با بیان اینکه گوشی های تلفن همراه باید شناسنامه دار شوند،گفت:با ایجاد نمایندگی های رسمی فروش می توان گوشی های تلفن همراه را شناسنامه دار کرد و از حجم عظیم قاچاق تلفن همراه کاست.

سعید باستانی درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به طرح جمع آوری کالاهای قاچاق به ویژه گوشی های تلفن همراه قاچاق از فروشگاه ها و مراکز خرید،گفت:این طرح در راستای طرح حمایت از تولید داخلی اجرایی شده، که نخستین مرحله آن با تزریق تسهیلات به بدنه صنعت کشور اجرایی شد و در ادامه باید مراحل بعدی طرح حمایت از تولید داخلی که یکی از این اقدامات تحریک بازار داخلی است، باید اجرایی شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با پرداخت کارت های اعتباری خرید کالا در راستای تحریک بازار داخلی گام برداشت، افزود:با ارائه این کارت های اعتباری مصرف کنندگان کالا به خرید از بازار داخلی تشویق شدند، همچنین در ادامه باید مشوق های صادراتی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شود.

کمبود کالاها به افزایش قیمت منجر خواهد شد

باستانی با اشاره به حجم فراوان ورود کالاهای قاچاق به کشور،ادامه داد:مسئولان برای مبارزه با کالای قاچاق دو راه پیش رو خواهند داشت،نخستین اقدام کنترل کالاهای قاچاق از مبادی ورودی و دومین اقدام جمع آوری کالاها از بازار و مراکز فروش است.

وی با بیان اینکه جمع آوری کالاها از بازار و انبارکردن آنها مانع ورود کالاهای قاچاق جدید به کشور می شود،یادآور شد: اگر تمامی مجموعه طرح های رونق تولید به صورت مرحله ای صورت نگیرد با کمبود برخی کالاها مواجه خواهیم شد که این کمبود کالاها به افزایش قیمت منجر خواهد شد و گرانی را به بازار تحمیل خواهد کرد.

جمع آوری گوشی های قاچاق شوک قیمتی به بازار  وارد می کند

باستانی با تاکید براینکه مسئولان با جدیت به دنبال جمع آوری کالاهای قاچاق هستند،افزود:به محض جمع آوری گوشی های موبایل ممکن است،شوک قیمتی به بازار موبایل کشور وارد شود که وزارت صنعت،معدن و تجارت باید با مدیریت صحیح بازار را کنترل کند.

وی با بیان اینکه گوشی های تلفن همراه باید شناسنامه دار شوند،ادامه داد:با ایجاد نمایندگی های رسمی فروش می توان گوشی های تلفن همراه را شناسنامه دار کرد و از حجم عظیم قاچاق تلفن همراه کاست.

قابلیت خرید و فروش گوشی های تلفن همراه قاچاق باید سلب شود

این نماینده مردم درمجلس دهم،با اشاره به اجرای طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه،اظهارکرد:گوشی های فعال در طرح مذکور ثبت می شوند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود و گوشی های فعال نیز تقریبا برخی اطلاعتشان در اپراتورها موجود است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه باید قابلیت خرید و فروش گوشی های تلفن همراه قاچاق سلب شود،تصریح کرد:زمانی که گوشی های تلفن همراه قاچاق قابلیت خرید وفروش نداشته باشند،واردات قاچاق مقرون به صرفه نبوده و انگیزه آنها برای قاچاق کمتر می شود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید