ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۷ ق.ظ
آیا پذیرش طرح فریز نفتی، ظالمانه است؟
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پذیرش طرح فریزنفتی از سوی ایران ظالمانه است،گفت:”فریز نفتی” یعنی نگه داشت میزان تولیدات در سطح کنونی که قطعا ایران تا بازگشت به سطح تولیدات پیش از تحریم ها این طرح را قبول نمی کند.

حسین امیری خامکانی درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به دیدار وزرای نفت و انرژی ایران و عربستان در حاشیه نشست غیررسمی اوپک در الجزیره ،گفت:عربستان و عراق از شرایط تحریمی غرب علیه ایران استفاده کردند و سطح تولیدات خود را در شرایط تحریمی ایران چندبرابرکردند و در شرایط پساتحریم باافزایش تولیدات ایران ،عربستان جنگ نفتی راه انداخت و طرح فریز نفتی را مطرح کرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه پذیرش طرح “فریزنفتی” از سوی ایران،ظالمانه است، افزود:فریز نفتی یعنی نگه داشت میزان تولیدات در سطح کنونی که قطعا ایران تا بازگشت به سطح تولیدات پیش از تحریم ها این طرح را قبول نمی کند.

عربستان باید سطح تولیدات خود را به زمان پیش از تحریم ها برساند

امیری خامکانی با تاکید براینکه عربستان باید سطح تولیدات خود را به زمان پیش از تحریم ها برساند، ادامه داد: جنگ نفت به حدی پیش رفت که مدیریت اوپک را زیر سوال برده و اوپک را در آستانه فروپاشی قرار داد، ایران مواضع حق طلبانه و کارشناسانه ای در راستای حفظ تشکیلات،مدیریت و کنترل بازار تولید و مصرف نفت داشت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ثبات در بازار نفت است،یادآور شد:براین اساس ایران از هر تصمیمی که منجر به بازگشت ثبات در بازار نفت بشود،حمایت خواهد کرد.

برخی از اعضای تولیدکننده نفت قیمت را به یک سوم کاهش دادند

امیری خامکانی با اشاره به اینکه برخی از اعضای تولیدکننده نفت از جمله عربستان با سیاست های غلط خود قیمت نفت را به یک سوم کاهش دادند،افزود:نقش اوپک می توانست در این سال ها که قیمت نفت کاهش یافته موثر باشد،اما متاسفانه برخی کشورها اجازه ندادند،اوپک نقش خود را به خوبی ایفا کند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:تصمیم جدی ایران برای بازپس گرفتن سهم خود از بازار نفت و رسیدن به سطح تولید قبل از تحریم‌ها،گویا سبب نگرانی برخی کشورها شده است و به دنبال راهی هستند تا به هرنحوی روند افزایش تولید نفت کشورمان بعد از رفع تحریم‌ها را متوقف کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید