ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۳ ب.ظ
اتاق بازرگانی آلمان:
تحریم‌های آمریکا همچنان بخشی از مشکلات در روابط بازرگانی آلمان و ایران است
اتاق بازرگانی آلمان در گزارشی ضمن ابراز تمایل این کشور به برقراری رابطه اقتصادی با ایران تصریح کرد تحریم‌های آمریکا به عنوان مانعی همچنان همکاری با ایران را دشوار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تجارت خارجی آلمان به رغم اینکه بسیار قوی است اما بنابر اعلام اتاق‌ بازرگانی آلمان همچنان با مشکلاتی مواجه است که بخشی از آن به روابط با ایران بر می‌گردد. با این حال شرکت‌های آلمانی برای همکاری با ایران آمادگی دارند.

بنابر گزارش روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه»، در گزارش اتاق‌بازرگانی آلمان که هنوز منتشر نشده به اولویت‌های کاری و کشورهایی که آلمان برای فعالیت‌های اقتصادی خود در نظر گرفته، اشاره شده و در سال گذشته از بیش از ۵۷۰ هزار تن به صورت تلفنی و یا مکتوب نظرسنجی شده است.

بنابر این گزارش، با گذشت ۲ سال از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه نیاز به برقراری رابطه اقتصادی با این کشور همچنان بالاست اما در میان کشورها بیشترین تمایل برای برقراری ارتباط با ایران مشاهده می‌شود. این نیاز از سال ۲۰۱۵ شدت گرفته است و همچنان در نیمه نخست امسال ادامه دارد.

 برداشته شدن بخش مهمی از تحریم‌های ایران از آغاز سال، مهمترین دلیل تمایل بخش بازرگانی آلمان با ایران است. شرکت‌های اقتصادی انتظار دارند که مجوز صادرات، تحویل کالا و تاسیس شرکت امکان‌پذیر باشد. این در حالی است که در کنار بسیاری از شرکت‌های جدید، شماری از شرکت‌های قدیمی هم برای از سرگیری همکاری با ایران اعلام‌ آمادگی کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که همکاری‌های اقتصادی با ایران آنطور که پیش از برداشته شدن تحریم‌ها انتظار می‌رفت، سرعت نگرفته است. اتاق بازرگانی بخشی از این مشکلات را ناشی از ادامه تحریم‌های آمریکا می‌داند که به خصوص در بخش مالی اثر گذاشته است.

اول اکتبر «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان به همراه گروهی اقتصادی به ایران سفر خواهد کرد. البته این سفر برای بهار برنامه‌ریزی شده بود اما به تعویق افتاد. اتاق بازرگانی آلمان امیدوار است که گابریل از نفوذ خود در این راستا استفاده کند.

 انتهای‌پیام/م


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید