ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۸ ب.ظ
آیا پرداخت یارانه به احزاب، بدون وجاهت قانونی و سیاسی است؟
این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: پرداخت یارانه به احزاب بدون وجاهت قانونی و سیاسی و مغایر با رویکرد استقلال طلبی و آزادی خواهی احزاب است.

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موافقت اعضای کمیسیون ماده ۱۰ با پرداخت یارانه به احزاب، گفت: احزاب در تمام کشورها به صورت مستقل عمل کرده و براساس اساسنامه خودشان، اهداف مربوطه را دنبال می کنند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ایران نیز از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون احزاب فعال بودند و در آینده نیز این تشکل ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به منابع اعتباری محدود در بودجه های سالیانه برای پرداخت یارانه به احزاب، گفت: اعتبارات این حوزه بسیار کم است و اگر قرار باشد به احزاب یارانه داده شود، قطعا در آینده ای نزدیک با مشکلاتی مانند وضعیت پرداخته یارانه نقدی به مردم روبه رو می شویم و در آن موقع به علت کمبود اعتبارات، احزاب در رو به روی هم قرار می گیرند.

نوروزی ادامه داد: از طرف دیگر پرداخت یارانه به احزاب، شائبه دولتی شدن این تشکل ها را ایجاد می کند و این قابل قبول نیست که احزابی که می خواهند مستقل باشند، از دولت یارانه دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: به نظر من پرداخت یارانه به احزاب بدون وجاهت قانونی و سیاسی و مغایر با رویکرد استقلال طلبی و آزادی خواهی احزاب است.

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه کمیسیون متبوعش موافق یارانه به احزاب است، گفت: همه اعضا معتقدند که باید احزاب شکل بگیرد و با اختصاص یارانه به احزاب سازوکار حزبی یک قدم به جلو خواهد رفت.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید