ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۳ ب.ظ
آشنایی با فصلنامه های حقوقی:
آشنایی با فصلنامه مجلس و راهبرد
با توجه به اهمیت شناخت این فصلنامه ها از سوی اساتید و دانشجویان پژوهشگر حقوقی،کافه حقوق تصمیم دارد به معرفی فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و یا علمی- تخصصی بپردازد.باشد که مورد استفاده و راهنمایی اساتید و دانشجویان برتر حقوقی واقع گردد.

گروه علمی کافه حقوق: تعداد مقالات علمی جامعه ی دانشگاهی هر کشور و همینطور کیفیت مقالات ارائه شده یکی از شاخص های مهم برای شناخت وضعیت آن کشور در تولید علم در هر رشته ی علمی دانشگاهی می باشد.فصل نامه های علمی و از جمله فصل نامه های حقوقی از جمله نشریاتی هستند که به انتشار مقالات اساتید برجسته و دانشجویان در هر رشته ی دانشگاهی مشغول می باشند.این فصل نامه ها بنا بر درجه امتیاز کسب شده و درجه ی اعطایی به آنها توسط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به چند دسته تقسیم می شوند.فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و علمی- تخصصی از این دسته می باشند.

با توجه به اهمیت شناخت این فصلنامه ها از سوی اساتید و دانشجویان پژوهشگر حقوقی،کافه حقوق تصمیم دارد به معرفی  فصلنامه های علمی- پژوهشی، علمی- ترویجی و یا علمی- تخصصی بپردازد.باشد که مورد استفاده و راهنمایی اساتید و دانشجویان برتر حقوقی واقع گردد.

فصلنامه مجلس و راهبرد601468119786-custom

شرایط ویژه و منحصر یک نظام سیاسی مبتنی‌بر ایدئولوژی دینی و مقتضیات حاکم بر جهان معاصر و تضاد اجتناب‌ناپذیر در نگرش‌های دنیایی و اخروی موجود در آنها، حکم عقل و تدبیر مفروض مدیریت نظامات کشور بر مبانی آگاهی و معرفت و سنجش‌های مستمر از روند پدیده‌ها، موضوع سیاستگذاری در آنها را مضاعف کرده است به‌گونه‌ای که تحقیقاً حتی تصور تصمیم‌گیری غیرمستظهر به تحقیق و تتبع و دستاوردهای مرتبط به آن، آزاردهنده و تصدیق‌کننده نادیده انگاشتن منافع ملی و مصالح مقتضی ملتی آرمانی و همواره حاضر در عرصه برای تعمیق و ترویج یافته‌ها و خواسته‌های خویش است. بر این اساس ضرورت نیل به آگاهی‌های جامع‌الاطراف در آنچه از لازمه‌های بایسته نظام سیاسی کشور محسوب می‌شود، بی‌مناقشه و عاری از مجادله می‌نماید.

 در همین چارچوب فصلنامه مجلس و راهبرد به‌مثابه جریانی از مجموعه جریانات متعهد به این روند فکری و سازوکار ضروری در مدیریت نظامات متنوع کشوری، دریافت، ارزیابی و ترویج مظاهر آن تحقیقات و پژوهش‌های موصوف را درصورت و شکل مقاله‌های حاوی راهبرد را در چشم‌انداز مبانی انتشار خود، دنبال می‌کند و امیدوار است با عنایت به رسالت‌های مصوب خویش، امکان تشدید تأثیرات اندیشه‌ای و تأملی را از مجاری مقاله‌های پژوهشی ـ راهبردی به تجربه‌ای ارزشمند مبدل سازد.

درباره نشریه

این فصلنامه به استناد نامه شماره ۳/۲۷-۹۵۸ مورخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای درجه علمی – پژوهشی است.

مجلس و راهبرد با پشتیبانی ۱۸ سال انتشار مجله «مجلس و پژوهش» طی ۶۷ شماره و در ادامه انتشار آن مجله در قالبی علمی، پژوهشی با رویکردی راهبردی منتشر می‌شود. در مجلس و راهبرد بر آن هستیم که شرایط نظام سیاسی مبتنی‌بر ایدئولوژی دینی، و اقتضائات حاکم بر آن در شرایطی که اختلافاتی مبنائی در نگرش به مسائل مطرح در ساحت اجتماعی، بعضی از ایدئولوژی‌های رایج در جهان دارد ایجاب می‌کند که به‌صورت جدی و مستمر و عمیق نتیجه تحقیقات و یافته‌های علمی محققان و دانشمندان از این طریق در اختیار سیاستگزاران و برنامه‌ریزان و متفکران قرار داده شود تا به‌تدریج به سهم خود بر غنای مباحث حکومتی و سیاستی افزوده گردد و کارآمدی در حکومت تعمیق و گستره مشروعیت در مدیریت امور را سامان بهتری دهد.

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز: مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی

مدیر مسئول: کاظم جلالی

سردبیر: حسن سبحانی

مدیر  اجرایی: حسین صدری نیا

مقالات منتشر شده در آخرین شماره این فصلنامه:


۱

آینده‌ پژوهی مسائل ایران با روش تحلیل ساختاری

صفحه ۵-۳۲
محمد مهدی مولایی؛ حامد طالبیان

۲

تطابق سیاستگذاری پولی با قوانین و عملیات بانکی بدون ربا در کشور طی سال‌های ۱۳۶۳-۱۳۹۳

صفحه ۳۳-۶۸
حسن سبحانی؛ پرگل علیمردانی

۳

مسئولیت مدنی ناشی از فرصت از دست رفته

صفحه ۶۹-۹۴
ابوالفضل بهاری اردکانی؛ سید جعفر هاشمی باجگانی؛ اباالفضل سلیمیان

۴

اولویت‌های ارزشی و اجتماعی به‌عنوان عوامل پیش‌بینی‌کننده جهت‌گیری‌های سیاسی اصول‌گرایی/ اصلاح‌طلبی (مطالعه موردی شهروندان شهر اصفهان)

صفحه ۹۵-۱۱۸
محمودرضا رهبرقاضی؛ حمید نساج؛ سیدیاسم گورابی

۵

شیوه‌های اثربخش در پیشگیری از برون‌کوچی نخبگان علمی (مطالعه موردی: استان مازندران)

صفحه ۱۱۹-۱۴۷
حیدر جانعلی زاده چوب بستی؛ اکبر علی‌وردی‌نیا؛ شیوا پورقاضی

۶

شناسایی پارامترهای تأثیرگذار بر تقلب در حوزه مالی

صفحه ۱۴۹-۱۷۴
سید بابک ابراهیمی؛ جواد جهانگیرزاده؛ حمید کتابیان

۷

ظرفیت‌های خالی در صنایع تولیدی ایران و نقش آن در افزایش تولید ملی

صفحه ۱۷۵-۲۰۵
محمدعلی فیض‌پور؛ سعیده رادمنش؛ ابوالفضل شاه محمدی مهرجردی

۸

تأثیر فناوری‌های نوین استحصال، بر جایگاه راهبردی خلیج فارس در سیاست خارجی آمریکا

صفحه ۲۰۷-۲۳۶
هادی آجیلی؛ منا مصیبی

۹

انجام استراتژی، حلقه مفقوده در فرایند اجرا (پیاده‌سازی) استراتژی

صفحه ۲۳۷-۲۶۸
یاسر بشیربنائم

۱۰

تبیین سناریوهای مشارکت‌جویانه و دمکراتیک نهادی در ساختار نظام حکمروایی منطقه کلا‌نشهری تهران

صفحه ۲۶۹-۳۰۲
قدیر صیامی؛ جواد وکیلی

۱۱

تأثیر آزادی اقتصادی بر بازده بازار سهام ایران

صفحه ۳۰۳-۳۲۸
ابوالفضل شاه آبادی؛ راضیه داوری کیش

۱۲

آسیب‌شناسی خط‌مشی‌گذاری دولت در عرصه خصوصی‌سازی برمبنای نظریه داده بنیاد

صفحه ۳۲۹-۳۵۰
احسان مهربان فر

آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید