ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۰ ب.ظ
معرفی شهدای حقوقدان:
معرفی شهید علی اکبر خلیلی نژاد
شهید علی اکبر خلیلی نژاد فرزند محمد در تاریخ ۱۳۴۲/۰۴/۰۱ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. بعدها به دلیل علاقه زیاد به تحصیل، با اراده و عزمی راسخ تصمیم گرفت ادامه تحصیل دهد و با شرکت درآزمون ورودی دانشگاه در رشته ی حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد و دراین رشته مشغول به تحصیل شد. شهید علی اکبر خلیلی نژاد سرانجام در تاریخ ۱۳۷۳/۰۷/۱۷ به ندای حق لبیک گفت و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست.

کافه حقوق: شهید علی اکبر خلیلی نژاد فرزند محمد در تاریخ ۱۳۴۲/۰۴/۰۱ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و کارمند بازنشسته ی کارخانه ای در کرج بود. علی اکبر دوران کودکی خویش را در تهران پشت سرگذاشت و در آنجا وارد دبستان شد. بعد از گذراندن دوران ابتدائی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد.

1-38-small

او علاقه ی زیادی به تحصیل داشت و در کنار درس و تحصیل در انجمن اسلامی دبیرستان فعالیت داشت. بعدازگرفتن مدرک دیپلم ازدواج کرد وت شکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج یک فرزند می باشد که از او به یادگار مانده است.

شهید خلیلی نژاد که جوانی متدین معتقد بود با شروع جنگ راهی جبهه ی نبرد حق علیه باطل شد تا او نیز در حمایت و پاسداری ازملت شریف و بی پناه ایران و کشورش سهمی داشته باشد و به وظیفه خویش جامعه ی عمل بپوشاند . او در تاریخ ۱۳۶۰/۰۶/۱۳ در منطقه بستان در اثر اصابت ترکش قطع نخاع شد. بعد از این حادثه به همراه خانواده به دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند .

به دلیل علاقه ی زیاد به امرتحصیل او با اراده و عزمی راسخ تصمیم گرفت ادامه تحصیل دهد و با شرکت درآزمون ورودی دانشگاه در رشته ی حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد و دراین رشته مشغول به تحصیل شد.

او در حالی که دانشجوی سال چهارم بود در تاریخ ۱۳۷۳/۰۷/۱۴  در مسیر جاده ی بهشت زهرا دچار سانحه ی تصادف شد و به بیمارستان ساسان منتقل شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۷۳/۰۷/۱۷  به ندای حق لبیک گفت و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست. پیکر پاکش در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 وصیت نامه شهید

انا لله وانا الیه راجعون. وکل من علیها فان ویبقی وجه ربک ذی الجلال والاکرام

با عرض سلام ودرود به محضر آقا امام زمان(عج) و عرض تسلیت به مناسبت فقدان نایب گرانقدرش که قلب تمامی مسلمانان در غم از دست دادن آن عزیز لب ریز از خون گشت. پروردگارا به ملت داغدار ایران توفیق ده که بتوانند راه آن بیمار حق را ادامه دهند و این انقلاب را بدست صاحب آن برسانند.

ما عزیزی را از دست دادیم که تمام زندگی خود را وقف اسلام کرده‌‌بود. آری او هفتاد سال ما را بر شانه‌‌های زحمتی خود رهبری کرد. او با حریر دستانش بلور اشک‌‌هایش نسیم دم روح الهیش بر زحمت‌‌های دل ما مرهم بود او که رفت همه‌‌چیز و همه‌‌کس خود را بی‌‌کس و تنها دیدند او رفت و با رفتن او دیگر نه رودها سرود می‌‌خوانند نه کودها شکوه دارند ونه باغ‌‌ها چراغ دارند.

علی الدنیا بعدک العفا. ای عزیز!  باور کن ما در غمت مانند کودکان پدر مرده بودیم آخر کودک ده ساله چگونه بی‌‌پدری را تحمل کند.

اوکه باید سال‌‌های سال تنها و بدون پدر این راه پر پیچ و خم را طی کند.

ای واعظ شهر وقتی فکر می‌‌کنم که دیگر در آن حسینیه نمی‌‌آیی و ما را با نفس گرمت آرامش نمی‌‌دهی مرگ مشتاقانه می‌‌طلبم .

ای پیر دگر نخواهمت دید

                        این مرگ تو نیست کار خردی

من همسفر تو بودم آخر

                      این دفعه چرا مرا نبردی

و که بارها در غم از دست دادن فرزندان انقلاب به سوگ نشست این بار تمامی ملت مسلمان جهان را در غم خود بر سوگ نشاند.

او که با قلب مطمئن به سوی محبوب خود رفت ما را با قلبی محزون تنها گذاشت. او  به عرش رفت و هم‌‌نشین پیامبران شد و ما را تنها گذاشت .

     دوش بر عرش مسیحا رفته‌‌ای             جان شیرین از چه بی ما رفته‌‌ای

او همانند جد بزرگوارش هجرت از دیار کفر وظلم را برگزید و بعد از چندی برگشت و آن را از بتان پاک نمود.

همانند علی (ع) مدتی خانه‌‌نشین گشت اما در همان حین نمی‌‌گذاشت حکمی از احکام الهی ضایع شود و بعد از رسیدن به حکومت با ناکثین و مارقین و قاسطین به جنگ پرداخت همانند حسن(ع) تن به صلح داد صلحی که در آن بقا اسلام را خواستار بود و در این راه از آبروی خود مایه گذاشت همانند حسین(ع) با فاسقی به جنگ پرداخت که به حدود اسلام تجاوز کرده بود و در آن هنگام بود که همه چیز به دو پاره شد گروهی حسینی وگرنه یزیدی بودند طنین صدای او اسلامیان را بیدار کرد یزیدان را به لرزه در آورد و اینک ما ماندیم و راهی که او به ما نمایانده و در این راه هادیانی قرار داده که باید بدانها تمسک جوئیم.

الهی توفیق ده راه او را ادامه دهیم و موجب خشنودی تو و او را فراهم کنیم. الهی ما بندگان همانند آن پیرو مرشد دستگیر و راهنما باش که ما بی تو آنی نتوانیم به راه تو باشیم.

مردم هم اکنون ما در زمان نه جنگ و نه صلح قرار داریم خوبست که آمادگی خود را حفظ کنیم و از مکر دشمن آسوده نباشیم. الهی اکنون اراده تو بر این قرار گرفته که این انقلاب را حمایت کنی و آن را زمینه‌‌ساز حضور جهت قرار دهی ما را توفیق ده که از رهبری های آیت‌‌ا… خامنه ای حفظ الله بهره مند گردیم و او را که به حق این مقام شایسته اوست برای ملت مسلمان حفظ بفرما.

خدایا کسانی که آگاهند به اسلام و مسلمین ضربه می‌‌زنند خوار و ذلیل و نیست و نابود بفرما.

در پایان این وصیت‌‌نامه از همه ملت ایران می‌‌خواهم که دست یاری مسئولین که در راه اسلام خدمت می‌‌کنند ندارید چون این‌‌کار باعث ناامیدی استکبار جهانی می‌‌گردد و باعث می‌‌شود که با تبلیغات خود نتواند به اهداف خویش برسند.

 چند وصیت دارم که می‌‌خواهم بدانها عمل شود. از کتاب‌‌هایم را به تکیه ابوالفضل(ع) دهید و وقف آن‌‌جا کنید . یک سال نماز و دو ماه روزه بدهید برایم بخوانند و بگیرند.

امیدست که بتوانیم خشنودی امام زمان ورهبر فقیدمان را فراهم بسازیم.

ان‌‌شاالله (الحمدا.. الذی هدانا لهذا وما کنا لنهتدی لو لا ان هداناا… )

والسلام و علیکم ورحمه ا… وبرکاته

علی اکبر خلیل نژادی

۱۳۶۷/۰۴/۱۷


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید