ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۹ ب.ظ
جسارت رژیم سعودی در ارتکاب جنایت جنگی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر اقدام قاطعی در مقابل رژیم سعودی که در یمن به وقوع پیوست صورت نگیرد دامنه جنایات ریاض بر علیه مردم یمن گریبان گیر جامعه جهانی خواهد شد.

جسارت رژیم سعودی در ارتکاب جنایت جنگی

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با محکومیت جنایت سعودی در کشتار مردم یمن گفت:  ریاض در تهاجم به خاک یمن به طور مستقیم با مردم یمن وارد جنگ شده و بدون رعایت اصول اولیه حقوق بشردوستانه جنگ مرتکب جنایت جنگی شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت:  رژیم سعودی در طول ۲۰ماه گذشته هر نوع تجمع انسانی در یمن را به خاک و خون کشیده و ریاض هیچ مرزی برای انسانیت قائل نیستند.

وی در ادامه گفت:  آمریکا ، بریتانیا ، فرانسه و استعمارگران غربی که اتفاقا مدعیان پوشالی حقوق بشر هستند ، همواره در جریان روند جنایات جنگی رژیم سعودی قرار داشته اند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جنایت رژیم سعودی آنچنان فجیع بوده است که آمریکا برای فرار و تبرئه واشنگتن اعلام موضع ظاهری کردند.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی در تمام سطوح دیپلماسی باید به شکلی فعال از مردم یمن دفاع کند ، گفت: تریبون های رسمی ایران در محافل بین المللی نظیر سازمان ملل متحد ، سازمان همکاری های اسلامی ، بین المجالس ، مجمع کشورهای آسیایی و حقوق بشر اسلامی باید دفاع از مردم مظلوم مردم یمن استفاده شود.

ذوالنوری تصریح کرد:ضمن اطلاع رسانی مظلومیت مردم یمن باید رژیم سعودی به عنوان جنایتکار جنگی مورد پیگرد قرار گیرد.

وی گفت: رژیم سعودی همواره با پرداخت های کلان به رسانه های غربی تلاش کرده است برای خود حاشیه امن ایجاد کند اما جنایات اخیر ریاض افکارعمومی جهانی به شدت متاثر شده است ، از این اتفاق دردناک برای رساندن صدای مظلومیت مردم یمن باید استفاده کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خون ریزی و جنایت مسئله ای است که با وقوع آن میل به کشتار افزایش پیدا می کند و سعودی ها برهمین اساس هر روز برحجم اقدامات غیرانسانی خود می افزایند.

 وی تصریح کرد:  اگر اقدام قاطعی در مقابل رژیم سعودی صورت نگیرد دامنه جنایات ریاض بر علیه مردم یمن گریبان گیر جامعه جهانی خواهد شد.

ذوالنوری گفت: مساله اساسی اینجاست که رژیم سعودی با ایجاد و تجهیز گروه های تروریستی در کنار جنایات جنگی علیه مردم یمن هر لحظه ممکن است دست به جنایتی بزرگ تر بزند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید