ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۸ ب.ظ
اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم لیست واحد داشتند اما به گفتمان واحد نرسیدند
اتفاقی که در انتخابات مجلس دهم رخ داد این بود که اصولگرایان به یک لیست واحد رسیدند اما به یک گفتمان واحد نرسیدند و این نقص کار بود یعنی در همان لیست افرادی بودند که مطرح می کردند در همان دور انتخابات باید شدیدترین انتقادها را به دولت کرد و افرادی بودند که می گفتند الان زمان مناسبی برای این کار نیست و نباید در انتخابات تقابل ایجاد کرد.

اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم لیست واحد داشتند اما به گفتمان واحد نرسیدند/درباره رویه تبلیغات و نقد دولت در درون ائتلاف اختلاف‌نظر جدی بود/ لیست رقیب از فضای دو قطبی تخریب تند دولت توسط برخی چهره‌های ائتلاف استفاده کرد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت؛  حمیدرضا فولادگر، نماینده اصولگرای مجلس دهم درباره رویه وحدت اصولگرایان در چند دور انتخابات اخیر گفت: در مجلس ششم و هفتم اصولگرایان توانستند به وحدت و لیست واحد در تهران برسند و در دور هشتم و نهم مجلس خیر و باز در انتخابات مجلس دهم این موضوع تکرار شد اگرچه لیست رای نیاورد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اصولگرایان باید به یک کاندیدای واحد برسند در غیر این صورت پیروزی ممکن نیست و معتقدم با توجه به اینکه به لیست واحد در انتخابات مجلس دهم رسیدیم، تعیین یک کاندیدای واحد برای انتخابات ریاست جمهوری هم ممکن است.
روحانی گزینه نهایی اصولگرایان نخواهد بود
فولادگر همچنین تصریح کرد: بعید می دانم اصولگرایان در نهایت در مورد روحانی به جمع بندی برسند چرا که عموما به ایشان و عملکرد دولت وی انتقادهای جدی دارند.
وی تصریح کرد:اصولگرایان باید به یک کاندیدای واحد برسند، این کاندیدا اگر رای آورد، که چه بهتر، در غیر این صورت گفتمان جدیدی برای دورهای بعدی انتخابات در بین اصولگرایان آغاز می شود که بدون شک نتیجه بخش خواهد بود.
گفتمان سلایق مختلف اصولگرایی به هم نزدیک نیست
فولادگر در این خصوص تاکید کرد: یک نقص عمده ای که در جریان اصولگرایی در سال های اخیر وجود داشت این بود که سلیقه های متعددی در بین اصولگرایان وجود داشت که این ها گفتمان هایشان را به هم نزدیک نمی کردند و برای همین در دوره ای که اکثریت داشتند این اختلاف ها بروز کرد.
وی تاکید کرد: اتفاقی که در انتخابات مجلس دهم رخ داد این بود که به یک لیست واحد رسیدند اما به یک گفتمان واحد نرسیدند و این نقص کار بود یعنی در همان لیست افرادی بودند که مطرح می کردند در همان دور انتخابات باید شدیدترین انتقادها را به دولت کرد  و افرادی بودند که می گفتند الان زمان مناسبی برای این کار نیست و نباید در انتخابات تقابل ایجاد کرد.
فولادگر تاکید کرد: بسیاری از افراد لیست ائتلاف اصولگرایان معتقد بودند در روز انتخابات دو قطبی کردن فضا را ناسالم می کند و طرف مقابل از این موضوع بهره برداری می کند و می گوید اصولگرایان در حال تخریب هستند و عموما هم مردم به سمت گروهی می روند که بیشتر تخریب شود.
این نماینده اصولگرای مجلس خاطر نشان کرد:اصل رسیدن به لیست واحد خوب بود اما روش مطرح کردن برنامه ها و نوع تبلیغ متفاوت بود.
وی درباره ترکیب لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: اصولگرایی یک طیف است از گرایش هایی که با روش های افراطی برخورد می کردند تا محافظه کاران شدید در آن حضور دارند.
فولادگر خاطر نشان کرد:حد متوسط اینها رفتار معتدل پاسدار اصول و ارزش ها با سعه صدر و استدلال و استناد به  آمار و منطق گفت و گو است.
نماینده اصولگرای مجلس دهم تاکید کرد:در همان لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان در تهران نصف آن گفتمان معتدل اصولگرایی داشتند./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید