ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۱ ب.ظ
تاثیرگذاری اتحادیه اروپا در حل بحران سوریه در صورت همراهی با ایران است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اتحادیه اروپا، مانند برجام با ایران همکاری کند، ورود آن به مذاکرات حل بحران سوریه می تواند موثر باشد.

تاثیرگذاری اتحادیه اروپا در حل بحران سوریه در صورت همراهی با ایران است

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تماسی تلفنی موگرینی با محمد جواد ظریف در خصوص سوریه، اظهار داشت: سوریه در شرایطی قرار گرفته که نیاز به تغییر استراتژیک اساسی هم در حوزه سیاسی و هم در حوزه نظامی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با تاکید بر اینکه تغییرات باید به سمت تغییر در مدیریت و برون رفت بحران برود، ادامه داد: ورود اتحادیه اروپا به موضوع سوریه به ویژه در شرایط کنونی قاعدتا می تواند به همگرایی بیشتر بازیگران بحران سوریه کمک کند.

وی گفت: اگر نگاه سازنده‌ای وجود داشته باشد، حتی می تواند در برون رفت از بحران خیلی موثر باشد، اما اگر همچنان نگاه های قدرتگرایانه آمریکا وجود داشته باشد و به سمت تعارض روسیه و آمریکا برود، همچنان سوریه در وضعیت بحرانی به سرخواهد برد.

این نماینده در پاسخ به این سوال که اتحادیه اروپا در نهایت در چه قالبی وارد مذاکرات سوریه می شود، اظهار داشت: از آنجایی که شاهد چرخش و تغییر نگرش اتحادیه اروپا در برجام نسبت به جمهوری اسلامی ایجاد شد به نظر می رسد که اگر اروپا ظرفیت خود را از آمریکا جدا کند در سوریه اتفاقات مناسبی رخ خواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برجام می تواند قرینه خوبی برای اروپا باشد تا در زمینه حل بحران سوریه، همراه جمهوری اسلامی حرکت کند.

به گزارش خانه ملت، موگرینی با محمد جواد ظریف طی تماس تلفنی در خصوص وضعیت بحران سوریه صحبت کرده است و از برگزاری مذاکراتی بین اتحادیه اروپا با ایران، عربستان و ترکیه در خصوص سوریه خبر داد./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید