ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۷ ب.ظ
ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود!
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که مردم در آن نقش اصلی و اساسی ندارند، به مراحل حساس خود نزدیک میشود. برخی تصور می کنند ترامپ دست به اغتشاش و آشوب بزند اگر انتخاب نشود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سیستمی که در آمریکا حاکم است، حتی برای نامزد انتخابات ریاست جمهوری جای اعتراض نگذاشته که بخواهد تنش ایجاد کند.

این که اکنون به خاطر مناظره های به ظاهر داغ کلینتون و ترامپ این تصور ایجاد شده که شاید نامزد جمهوری خواهان با اعتراض به نتایج انتخابات تنش ایجاد کند، به یک نکته توجه نکرده اند.

در آمریکا سیستم حاکم است، این سیستم پشت پرده است که حکومت را اداره می کند و حتی تعیین می کند که چه فردی و از چه حزبی رئیس جمهور شود.

حتی درباره آینده هم فیلم سینمایی و سریال ساخته می شود تا ذهن مردم را آماده پذیرش آن کند.

قرار بود در دو دوره، رئیس جمهور آمریکا یک سیاه پوست باشد و شد، اکنون هم قرار بر این است تا یک زن رئیس جمهور آمریکا شود.

ترامپ برای داغ کردن فضای انتخابات ریاست جمهوری وارد میدان شده و جمهوری خواهان هم خود می دانند هنوز نوبت به آنها نرسیده تا بتوانند مستأجر کاخ سفید شوند.

دونالد ترامپ می داند اگر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که اکنون به عنوان نامزد در آن حضور دارد، دست از پا خطا کند، سرنوشتی نامعلوم در انتظارش خواهد بود. سرنوشتی که بر سر جان اف کندی آمد درس عبرتی برای همه روسای جمهوری آمریکا است.

سیستم ایالات متحده به راحتی سر ترامپ را زیر آب می کند و آب از آب هم تکان نخواهد خورد.

در آمریکا پس از پایان رقابت ها و انتخاب یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، طرف شکست خورده حق ندارد با رفتارهای غیرقانونی تنش و چالش ایجاد کند و اگر دست به چنین کاری بزند، به راحتی حذف خواهد شد.

برخی تصور می کنند شیوه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم مانند ایران است که چند نفر با ادعای تقلب کشور را به اغتشاش بکشانند و برخوردی هم با آنها نشود.

حتی آنهایی که این آتش فتنه را با دروغ خود برافروختند، اکنون که در حصر خانگی قرار دارند، با اعتراض آمریکا روبرو می شود، که چرا آنها را حصر خانگی کرده اید؟!

ترامپ هنوز علنی و رسمی درباره واکنش خود در صورت شکست و تقلب در انتخابات ریاست جمهوی آمریکا، نگفته چه رفتاری خواهد کرد، اما گمانه زنی ها از آنجا آغاز شد که او در آخرین مناظره با هیلاری کلینتون و در پاسخ به مجری برنامه که پرسید در صورتی که شکست بخورد چه واکنشی خواهد داشت، گفت؛ وقتش برسد می گویم.

البته این سخن او که گفته است؛ رسانه‌ها و تشکیلات سیاسی آمریکا در  انتخابات دخل و تصرف خواهند کرد، درست است چرا که یک نمونه آن در دهه ۷۰ میلادی و همزمان با دوران ریاست جمهوری آمریکا افشا شد. در این اتفاق یک رسوایی بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در زمان ریچارد نیکسون افتاد که به «واترگیت» مشهور گشت.

صحبت های ترامپ به اینجا هم ختم نشد، او نظام انتخاباتی آمریکا را زیر سوال برده و آن را فاسد و فریبکارانه توصیف کرد.او در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت: «اگر رسانه‌های فاسد و متعفن، منصفانه و درست اخبار مرا پوشش داده و معنای نادرستی به الفاظ و اظهارات من ندهند، به شما می‌گویم که من با اختلاف ۲۰ درصدی هیلاری را شکست می‌دادم.»

در سال ۲۰۰۰ میلادی هم زمانی که جورج بوش و الگور در رقابت های انتخاباتی حاضر شده بودند، جورج بوش برگزیده شد اما الگور نسبت به نتایج آن اعتراض داشت.

نامزد حزب دموکرات در سال ۲۰۰۰ به نتایج اعتراض کرد و کار را به دادگاه کشاند.

برای حکام آمریکا انتقال آرام قدرت از سلامت انتخابات بیشتر اهمیت دارد.

جدال بوش و الگور تا دیوان عالی آمریکا هم پیش رفت و قضات این دیوان دستور به توقف بازشماری دادند. در نهایت به حساب بوش گذاشته شد.

اما تصور می کنید واکنش آلبرت آرنولد گور جونیور زمانی که شکست را پذیرفت چه بود؟ تصور نکنید که مقابل خبرنگاران داخلی و خارجی نشست و گفت؛ پیروز قطعی این دوره از انتخابات هستم.

ال گور هنگام پذیرش شکست گفت: به خاطر حفظ وحدتمان به عنوان یک ملت و استحکام نظام دموکراتیکمان، شکست را می‌پذیرم.

ترامپ اگر از جانش سیر شده است، دست به اعتراض بزند. هم جانش را از دست خواهد داد و هم اموالش مصادره خواهد شد، او سرمایه دار بزرگی است. کافی است ترمز خودروی شخیص او دستکاری شود یا هواپیمای اختصاصی او دچار سانحه، همین!

در صورت نپذیرفتن نتیجه انتخابات از سوی ترامپ هیچ اتفاقی نمی افتد. نه او عُرضه انجام کاری دارد، نه سیستم به او اجازه می دهد دست از پا خطا کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید